Çocuklarda Apandisit Belirtileri

Çocuklarda Apandisit Belirtileri

pin
Apandisitli çocukların hemen tıbbi yardıma ihtiyaçları vardır. Hızlı bir şekilde yardım alabilmeniz için çocuklarda apandisit belirtilerini bilmeniz gerekir.

Apandisitin en sık görülen belirtisi alt karın ağrısıdır. Alt karın ağrısına ek olarak, 2 yaşında ve daha genç olan çocuklarda ve bebeklerde apandisitin en sık görülen semptomları kusma ve karın şişliğidir. Daha büyük bir çocuk ise göbek yakınındaki ağrıdan şikayet edebilir. Zamanla ağrı sağ alt göbeğe doğru hareket eder. Çoğu durumda çocuk uzanıyorken bile ağrı şiddetini korur. Hareket ağrıyı daha kötü hale getirir.

Ayrıca çocuğunuz da apandisit ile ilgili aşağıdaki belirtilerde görülebilir:

  • Yemek yemeyi istememesi
  • Midede rahatsızlık hissetmesi
  • Kusma
  • İshal
  • Düşük dereceli ateş (sonrasında yüksek ateş)
  • Şişmiş ya da kabarmış göbek

Çocuğunuzun apandisiti olduğunu düşünüyorsanız, hemen tıbbı destek alın. Çocuğunuza ilaç da dahil olmak üzere yemesi ve içmesi için herhangi bir şey vermeyin.

Kan testi ve idrar testi çocuğunuzdaki ağrının nedeni bulmaya yardımcı olacaktır. Eğer gerekirse doktorun göbek içini görmesi için X-ışını veya ultrason sonuçlarını görmesi gerekebilir.

Apandisit tedavisi cerrahi yöntemdir. Birçok durumda tanı konduktan kısa bir süre sonra bu cerrahi işlem gerçekleşir. Eğer doktor apandisitin patladığını ve karın bölgesini kötü enfekte ettiğini görürse, cerrahi işlemi erteleyebilir ve bakterilerin ölmesi için antibiyotik reçete edebilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR