Hamile miyim? Gebelik Belirtileri Nelerdir

Hamile miyim? Gebelik Belirtileri Nelerdir

pin
Hamile olup olmadığınızı merak ediyorsunuz, kesin cevabı bilmenin tek yolu bir gebelik testidir. Ama gebelik olasılığını işaret eden erken belirtiler vardır.

Her kadın farklıdır. Bundan dolayı hamilelik deneyimleri de farklıdır. her kadının gebelik belirtileri aynı değildir hatta bir kadının 2.ci gebelik belirileri ile 1.ci gebelik belirtileri arasında da farklar olabilir.
Aşağıdakiler gebeliğin en sık erken bazı semptomlarının bir açıklamasıdır. Bu belirtiler hamile olmanın yanı sıra başka şeylerinde nedeni olabilir. Yani bu belirtiler mutlaka gebe olduğunuz anlamına gelmez. Emin olmanın tek yolu bir gebelik testidir.

Lekelenme ve Kramplar

Gebelikten bir kaç gün sonra, döllenmiş yumurta rahim duvarına tutunur. Bu gebeliğin erken işaretlerinden biridir – kramp ve lekelenmeler

Kramplar menstrüel kramplara benzerler. Kanamalara neden olabilir ve hafiftirler.

Kanamadan başka, bir kadının vajinasından beyaz ve sütlü akıntı gelebilir. Bu durum gebelikten hemen sonra vajina duvarlarının kalınlaşması ile ilgilidir. Bir nevi vajina astar hücrelerin artan büyümesine karşı deşarj olma durumudur. Bu akıntı genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Hamilelik boyunca devam edebilir. Ama kötü bir koku, yanma ve kaşıntı varsa, bakteri ve enfeksiyonlardan kaynaklı bir durum olabileceğinden doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Meme değişiklikleri

Meme değişiklikleri gebelikte başka bir erken işarettir. Gebelik sonrası kadınların hormon düzeyleri hızla değişir. Göğüsler şişmiş, ağrılı veya karıncalanma gibi durumlar 1 veya 2 hafta sonra olabilmektedir. Areola denilen meme çevresindeki alan da koyulaşabilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR