Kemoterapi Sonrası Saç Büyümesi

Kemoterapi Sonrası Saç Büyümesi

pin
Kemoterapi sonrası saç dökülmesi sık karşılaşılan bir durumdur ve kemoterapinin sadece kanser hücreleri değil, aynı zamanda vücudun sağlıklı hücreleri hedef almasından olur. Ancak, kemoterapi tedavisi durur ise, normal durumların çoğunda saç geri uzamaya başlar.

Kemoterapi sonrası saç ne zaman geri büyümeye başlar?

Bu sorunun cevabı almış olduğunuz tedaviye bağlıdır. Yani; kemoterapi, tamoksifen veya tüm beyin radyasyon tedavilerinde süreç değişebilir.

Eğer kemoterapi tedavisi gördüyseniz, tedavinin bitmesiyle birlikte 1 ay sonrasında saçlarınız normal hızda büyümeye başlayacaktır. 2 ay içerisinde 2.5 cm saç uzunluğuz olacaktır. Kemoterapi tedavisinde İlk dökülen saç olduğundan, saçların geri uzaması kirpik, kaş ve diğer bölgelere daha hızlı gerçekleşir.

Yeni saç eski orjinal saçtan farklı olacak mı?

Yeni saç orijinal saç gibi olabilir ya da farklı olabilir. Örneğin; kıvrımlı, kalın ve düz olabilir orijinal saça göre. Yeni saç dokusu ve saç rengi de değişebilir. Kemoterapinin etkisi saç foliküllerinden tamamen geçtiğin de ise, saçlarınız doğal rengine ve dokusuna geri dönecektir.

Kemoterapi sonrası kalıcı kellik mümkün mü?

Güçlü bir kemoterapi sonrası (yıllar süren) kalıcı kellik çok nadirdir.

Kemoterapi sonrası saç büyüme videosu

Aşağıdaki video kemoterapiden sonraki süreçte saç çıkma işlemini göstermektedir.Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR