Erkeği ve Kadını Çekici Gösteren Renk

Erkeği ve Kadını Çekici Gösteren Renk

pin
Bazen bir erken ve kadın için aşkı bulmak ya da karşı cins üzerinde cazibe ve tutku yaratmak kolay olmayabilir. Bazen ise doğru renk sembolizmi ile sevginin rengini kullanarak karşı cinsin ilgisini çekmek kolay olabilir.

Renklerin güzellik ve estetik açısından etkileri düşünüldüğünde farkında olmadan algı ve davranışlar üzerinde de etkileri olabilir.

Muhtemelen kırmızının aşkın rengi olduğunu duymanız sizin için sürpriz olmayacaktır. Bu renk hem erkek hem de kadınların cazibesine olan derin etkisi ile ikna edici olabilir. Arzu ettiğiniz romantizmi aşkın rengi olan kırmızıyla bulabilmeniz mümkün.

2010 yılında yapılan bir araştırmada kırmızı giyen kadınların ve erkeklerin karşı cins üzerindeki etkisi değerlendirildi. Kırmızı giyen kadınlara erkeklerin daha samimi ve daha yakın olma istekleri görüldü. Aynı araştırmada kırmızı giyen erkeklerin kadınların duygu ve davranışları üzerindeki etkilerine de bakıldı. Kadınların ise kırmızı giyen erkekleri daha fazla cinsel arzuladıkları ve erkeklerin sosyal statülerinin yüksek olarak algılanmasını sağladığı görüldü.

Kırmızın farklı duygular üretebilmesi içinde rekabetçi durumların olması gerekir. Örneğin; bir tür spor etkinliğinde giyilen kırmızı bir giysi ya da IQ'nun devrede olduğu herhangi bir durum.

Kadınlar kırmızılığı bilinçli ya da bilinçsiz gücün veya çekiciliğin bir özeliği olarak görmektedirler.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR