Erkek ile Kadın Arasında Yaklaşma Etapları

Erkek ile Kadın Arasında Yaklaşma Etapları

pin
Her insan uyumlu bir ilişki kurmak ister. İlişkilerin en başından itibaren kadın ve erkek hayal kurar, şüphe eder, bekler ve hayal kırıklığına uğrar. Soruların çoğu partnerlerin kafasında dolaşır ve partnerleri rahat bırakmazlar.

Fakat birkaç basit yaklaşma etapları öğrenerek hem özgüveninizi kazanabilir hem de ilişki kurma hazırlığı için doğru bir yol da atabilirsiniz. Bu etaplara kademeli olarak geçmelisiniz.

İlk etap – ilişkinin gelişmesi – cazibe: Başlangıçta erkekleri kadının görünümü cezp etmektedir. Kadınları ise erkeğin zekâsı cezp etmektedir. Kadının fiziksel çekiciliği ilişkin devam edebilmesi için erkeğe güç ve kararlılık verir. Erkeğin zekâsı ve sorumluk sahibi olması ise ilişkiye başlanabilmesi için kadının ihtiyaç duyduğu özelliktir.

İkinci etap – belirsizlik: şüphe ve sabrın iç içe olduğu bir etap. Erkek kadından uzaklaşır ve kendisi için doğru kişi olup olmadığıyla ilgili olarak düşünür. Bu normal bir durumdur. Kadının yapacağı sabretmek, beklemek ve erkeğin üzerine gitmemektir. Erkek ne kadar çok uzaklaşırsa en kısa zamanda yeniden yakınlaşacaktır. Kendisi için doğru kadın olduğunu düşünürse her şey devam edecek aksi durumda hızlıca bitecektir.

Üçüncü etap – birbirleri için tek olduğunu bilmek: üçüncü etapta kadın ve erkek birbirlerine karşı arzu ve hislere sahiptirler. Bu demektir ki ikisi de önceki etabı geçmiştir. Erkek emin ve sadece tek bir kadının hayatında olmasını istemekte, kadın ise akıllıca davranıp doğru seçim yapar ve reddetmez.

Dördüncü etap – ruhsal yakınlık: Partnerler birbirlerine kalplerini açar ve daha yakın olurlar. Daha yüksek güvenin olduğu etap. Partnerler birbirlerine eksiklerini ve fazlalıklarını fazlasıyla anlatabilmektedir. Genelde kadın ilişkide hızlı olmak ve öne geçmek ister. Sonucunda hata yapar. Çünkü hemen negatif taraflarını gösterip partnerini korkutabilir. Ama adım adım gerçekleşen etaplar sonucunda partner her şeyi bilmekte ve kabul etmektedir.

Beşinci etap – nişan: Partnerler birbirlerine daha yakın ve neredeyse karı koca gibilerdir. Bu etap çok önemlidir çünkü halen partnerlerden biri hayır sözcüğünü kullanabilir. Çiftlerin çoğu bu etapta ayrılabilir. Bir kişiyi bulabilmek ve onu sevebilmek gerçekten zordur.

Etapları geçince ilişki diğer etapta devam eder. Her etapta ilişki bozulabilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR