Eşinizi Değiştirebilir misiniz?

Eşinizi Değiştirebilir misiniz?

pin
Pek çok eş gibi eşinizin değişmesini istemeniz mantıklı ama bunun yolu onun tedavi edilmesinden geçmiyor. Bunun bilimsel olarak da kanıtlanmış bir sırrı var!

Evliliğinde sorun yaşayan pek çok kişi problemin kaynağının sadece eşi olduğunu düşünür, kendisinin sorundaki payını görmezden gelir. Oysaki çift ilişkisi içerisinde bireylerin kendi zayıflıklarını ve zaafları hakkında da düşünmeleri gerekir.

Kişinin, eşinin değiştiremediği davranışları karşısında kendi verdiği tepkileri değiştirmesi son derece işe yarar sonuçlar doğurabilir. Eşlerden birinin diğerini değişime yönlendirebilmesi öncelikle onu anlayıp kabul etmesini gerektirir. Ayrıca kişi eşinin hoşlanmadığı tüm davranışlarını değiştirmesinin mümkün olmadığını da kabullenmelidir. Bunun yerine değiştirebildiklerini olumlu bir gösterge olarak kabul edip dirençli olduğu noktaları olduğu gibi kabul etmeli, evliliğin olumlu yönlerine odaklanmalıdır.

Eşlerin birbirlerinin her türlü farklılıklarına saygı göstermeyi öğrenmeleri aralarındaki sevgiyi besler. Tartışmalar esnasında ise aynı olaya her iki tarafın da kendi pencerelerinden bakmaları, birbirlerini anlamalarını zorlaştırır. Eşlerin tartışmalar esnasında olaylara, problemleri çözmek niyetiyle birbirlerinin penceresinden bakmayı öğrenmeleri, aralarındaki çatışmaların büyümeden çözümlenmesine yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak
  • Eşinizin değiştiremediği davranışları karşısında kendi tepkilerinizi değiştirmeniz faydalı olacaktır
  • Eşinizi değişime yönlendirebilmek için öncelikle onu anlayıp kabul etmeniz gerekir.
  • Eşinizin hoşlanmadığınız tüm davranışlarını değiştirmesinin mümkün olmadığını kabul etmelisiniz.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR