Evliliğin 7 Aşaması

İkinci aşama: Farkına varma   Bu aşamada balayı biter ve hayatın geri kalanı için daha gerçek bir vizyon başlar. Bu aşamada; eşiniz sadece insan olduğunu keşfetmekle kalmayıp, onun negatif yönlerini de görmeye başlayacaksınız. Hayal kırıklığı ve erken çatışmalar bu kaçınılmaz dönemin özellikleridir. Çiftler gerçekte partnelerinin kim olduklarının farkına vararak birbirlerini kabul etme yönünde ilk adımları atarlar.  Uzun bir gelecek için çiftler birbirlerini kabullenmeli, saygı duymalı ve açık sözlülüğün temellerini atmalıdırlar. Bu evrede derin kişisel ihtiyaçlarını hem tanıtmalı hem de birbirlerine saygı duymalıdırlar. Ancak bu şekilde önlerinde uzun yıllara sağlam bir temel atabilirler.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
2/7
İkinci aşama: Farkına varma

Bu aşamada balayı biter ve hayatın geri kalanı için daha gerçek bir vizyon başlar. Bu aşamada; eşiniz sadece insan olduğunu keşfetmekle kalmayıp, onun negatif yönlerini de görmeye başlayacaksınız. Hayal kırıklığı ve erken çatışmalar bu kaçınılmaz dönemin özellikleridir. Çiftler gerçekte partnelerinin kim olduklarının farkına vararak birbirlerini kabul etme yönünde ilk adımları atarlar.

Uzun bir gelecek için çiftler birbirlerini kabullenmeli, saygı duymalı ve açık sözlülüğün temellerini atmalıdırlar. Bu evrede derin kişisel ihtiyaçlarını hem tanıtmalı hem de birbirlerine saygı duymalıdırlar. Ancak bu şekilde önlerinde uzun yıllara sağlam bir temel atabilirler.