Hayallerin Gerçekleşmesini Engelleyen Aptalca Korkularımız

Hayallerin Gerçekleşmesini Engelleyen Aptalca Korkularımız

pin
Hepimizin olmak istediği bir kişi vardır. İstediğimiz kişi olmak için veya hayallerimizi gerçekleştirmek için fiziksel olmayan engelleri aşabilecek cesaret ve mücadele gücüne sahip olabilmeyi dileriz.

Korku ile doğar ve büyüdükçe koşullanma yoluyla diğer korkularımız gelişir. Bazı korkular hayatımız için yararlıyken bazıları ise hayatımıza bloklar ve engeller dizerler.

Hayallerin gerçekleşmesini engelleyen dört şey vardır.

  • Korku (yaklaşık% 60)
  • Hatalı inançlar (yaklaşık% 25)
  • Bilgi eksikliği (yaklaşık 10%)
  • Fiziksel bariyerler (yaklaşık% 5)

Fiziksek bariyerlerin yüzdesi oldukça düşük. Fiziksel olmayan şeyler aslında bilgi eksikliğinden, yanlış inançlarımızdan ve korkularımızdan kaynaklanmaktadır.

Hayallerimizi gerçekleştirmemize engel olacak aptalca korkularımızdan bazıları ise şunlardır:

Para korkusu. Para aslında kontrol edilemeyen ve saniyeler içinde kaybolabilecek bir şeydir. Hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli olan bu şey, bazen istediğimiz şeyleri yapabilmemizi engelleyebilir.

Arkadaş sahibi olamama korkusu. Tutkularınızı kovalarken veya hayalleriniz için çabalarken bazı şeyler tek başına eğlenceli gelmeyebilir. Bazı yapılmak istenen hayallerin içinde arkadaşlarınız, dostlarınız veya eşiniz olabilir.

Yalnız olmak korkusu. Hayallerinizi kovalar iken bazen başka şeylerden vazgeçmeniz gerekebilir.

Başarısızlık korkusu. Başarı diğer kişileri tanımlamayan veya başka şeyleri anlatan bir şey olmamalıdır. Eğer her sabah katlığınızda hedeflerinize hızla ilerleyebiliyorsanız, çabalarınızın sonucu olarak hedefteki hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Yapabilmek için gereken yeteneğe sahip olamama korkusu. Hayattaki çoğu şey doğuştan gelen yetenekler ile değil de sonradan öğrenebilecek çalışma azmiyle kazanılabilir. Bunun için sabır, azim ve zaman gereklidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR