İlk Aşk Özeldir!

İlk Aşk Özeldir!

pin
İlk aşk keşiftir. Tutku içerir ve unutulmazdır. Unutulmazdır çünkü sonraki ilişkiler içinde bir gölgedir.

Aşkın ilk kıvılcımlarıyla birlikte kimyası da işi içine girerek kişiye en yoğun duyguları yaşatacaktır hayatında. Beynin uyarılmasıyla birlikte; kişiyi titreten, uykusuz bırakan, heyecanlandıran, kalp çırpıntılarını artıran, en yoğun duygularının açığa çıkarılmasını sağlayan faktör olacaktır.

Amatörce yaşanacaktır. Bir o kadar da masum. Bir o kadar da yabancı. Başka bir aşkla kıyaslanmayacaktır. Yudum yudum tadacaksınız. Çünkü o tektir.

Dünyanız o kişinin üzerine odaklanacaktır. Vücudunuzdaki fenitilamin, dopamin ve norepinefrin salınımı artacaktır. Bu 3 kimyasalın ilk karışımı ile ilk aşkı ve aşkın ilk fazını yaşıyor olacaksınız. Beklide o kişiye değil, o kişinin yaşattığı duygulara aşık olacaksınız. Eğer o kişiye gerçekten âşıksanız; endorfinlerin etkisiyle yeni hisler yeni tatlar yaşıyor olacaksınız. Sıcaklık, içtenlik, sukunet, güven ve bağlılık gibi…
  • Fenitilamin, İlk görüşte aşktan sorumlu kimyasal
  • Dopamin, âşık olunan kişiye karşı ilgi ve dikkatin artmasına neden olan kimyasal
  • Norepinefrin, aşkta kalp atış hızından sorumlu kimyasal

İlk aşk bazen bir büyüdür ve bozulacaktır. Bazen de ürkütücüdür. Bezen de başka birini kendinizden fazla düşündüğünüz için de bencilliktir.

ilk aşk asla unutulmaz… Ve özeldir…

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR