Uyku Stiliniz İlişkiniz ve Karakteriniz Hakkında Ne Diyor?

Uyku Stiliniz İlişkiniz ve Karakteriniz Hakkında Ne Diyor?

pin
Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali'nde yürütülen araştırma, insanların tercih ettiği uyku pozisyonlarının ilişkileri ve kişilikleri hakkında bilgi verdiğini ortaya koymaktadır.

Hertfordshire Üniversitesi psikologu Profesör Richard Wiseman tarafından yürütülen çalışmada, 1000 kişiye tercih ettikleri uyku pozisyonunu tanımlamalarını ve ilişkilerinin ve kişiliklerin kalitelerini değerlendirmeleriyle ilgili sorular sorulmuş.

Araştırma sonucunda çiftler için en popüler uyku pozisyonları; %42'si sırt sırta uyuma, %32'si aynı yöne uyuma, %4'ü ise yüz yüze uyuma.

%12 partnerin aralarındaki uyuma mesafesi 2.5 cm ve %2 sinin aralarındaki mesafe 50-60 cm.

Profesör Wiseman'ın değerlendirmesinde, '' geceleyin uyurken birbirleriyle temas halinde olan çiftlerin %94'ü ilişkilerinde daha mutlular.''

Ayrıca yapılan araştırma neticelerine göre, sol el tarafına yatan kişilerin daha yaratıcı kişiler olduğu ve sosyal kişiliklerin eşlerine daha yakın yattıkları tespit edilmiştir. Bunlara ek olarak, mesafeli uyuyan çiftlerin ilişkilerin ise kötü olduğu tespit edilmiştir.

Bu çiftlerin uyku pozisyonları incelemek için yapılan ilk araştırmadır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR