Fransız Usulü Bademli Macaron Tarifi - Videolu

Fransız Usulü Bademli Macaron Tarifi - Videolu

pin
'' Fransızların tatlı krema tabanlı bu renkli şekerlemesi tatmaya değecek nitelikte.'' Tarifin videosunuda seyrederek yapımıyla ilgili ip uçlarını yakalayabilirsiniz.

Fransız Usulü Macaron Malzemeleri:

  • 3 yumurta akı
  • 1/4 su bardağı beyaz şeker
  • 1 2/3 su bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı ince çekilmiş badem (toz badem)

Fransız Usulü Macaron Hazırlanışı:

Fırını önceden 140 derece ısıtın.

Fırın tepsisine yağlı silikon kağıdı serin.

Mikser kasenizde yumurta beyazlarını kabarana ve köpürene kadar çırpın.

Beyaz şekeri köpüren yumurtalara ekleyip, iyicene yedirin.

Ayrı bir kapta pudra şekeri ile birikte toz bademleri eleyin ve bir kaşık yardımı ile köpüren yumurta akı ile birleştirin. Macaron'un renkli olmasını isterseniz az bir miktar gıda boyası ekleyebilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı sıkma torbasına doldurun ve fırın tepsinize aralarında mesafe olacak şekilde sıkarak yerleştirin.

Sıktığınız macaronların üzerini düzleyebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat fırın tepsisine sıkılan macaronları oda sıcaklığında bekletin.

Önceden ısıttığınız fırında yaklaşık 10 dak. çok kızarmayacak şekilde (kahverengi olmayacak şekilde) macaronları pişirin. Soğumasını bekleyin ve aralarını sevdiğiniz bir krema ile doldurarak servis edin.

Afiyet olsun…

Fransız usulü macaron tarifi videosu (French Macaron recipes video):

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR