Kremalı Tiramisu Pasta Tarifi Videolu

Kremalı Tiramisu Pasta Tarifi Videolu

pin
İtalyan kremalı tiramisu pasta nasıl yapılır videolu, How to make Tiramisu Layer Cake video

Kremalı tiramisu pasta besin değerleri: Kalori 465 kcal, Kolesterol 78 mg, Fiber 0.8 g, Sodyum 309 mg, Karbonhidratlar 46,3 g, Yağ 28.9 g, Protein 4.4 g

Kremalı Tiramisu Pasta Malzemeleri:

Keki:

 • 1 paket 500 gr beyaz kek hamuru karışımı (dr. otker olabilir)
 • 1 çay kaşığı hazır kahve tozu
 • 1/4 fincan kahve
 • 1 yemek kaşığı kahve aromalı likör

İç katmanının hazırlanışı:

 • 225 gr mascarpone peyniri
 • 1/2 su bardağı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı kahve aromalı likör

Üzerine konulacak şekerli karışım:

 • 2 su bardağı krema
 • 1/4 su bardağı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı kahve aromalı likör

Süsü:

 • 2 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu
 • 30gr yarı tatlı çikolata

Kremalı Tiramisu Pasta Hazırlanışı:

Önceden fırını 175 derece ısıtın ve 22 cm lik 3 tane kek tavanızı hafiften unlayıp yağlayın.

Paket talimatına göre kek karışımını hazırlayın. 2 tavaya üçte ikisini bölüştürün. Kalan hamur karışımı hazır kahve ile karıştırın ve 3. tavaya dökün.

20-25 dakika süre ile ısıtılmış fırında kek merkezine yerleştirilen bir kürdan temiz olarak geri gelinceye kadar tavalara bölüştürdüğünüz hamurları pişirin. Daha sonra 10 dakika boyunca soğumaya bırakın. Bir ölçü kabında, demlenmiş kahve ve 1 çorba kaşığı kahve likörü birleştirip kenara alın.

İçinin hazırlanışı: Küçük bir kapta, düşük hıza ayarlanmış bir elektrikli karıştırıcı kullanarak mascarpone peynirini, 1/2 su bardağı pudra şekeri ve 2 yemek kaşığı kahve likörünü pürüzsüz olana dek birleştirin. Plastik wrap ile kapınızın ağzını kapatın ve buzdolabına kaldırın.

Üzeri için: Bir kapta, orta yüksek hıza ayarlanmış bir elektrikli karıştırıcı kullanarak; krema, 1/4 su bardağı pudra şekeri ve 2 yemek kaşığı kahve likörünü pürüzsün olana dek birleştirin. Yarım fincan krema karışımından alın ve iç harcına ekleyip 1 kaşıkla karıştırın.

Pastanın birleştirlmesi: Düz bir servis tabağının üzerine 1. kek katmanını yerleştirin. İnce çubuklu bir şiş kullanarak kek üzerinde delikler açın ve kahve karışımının 3 de birini keke yedirin ve daha sonra hazırladığınız iç harcının yarısını kek üzerine döküp, yayın. Kahve karışımlı kek hamurunu 2 katman olarak yerleştirin ve üzerinde tekrardan delikler açın. Kahve karışımın üçte birini keke yedirin ve geriye kalan iç harcını üzerine yayın.

Son olarak kek hamurunu 3.katman olarak yerleştirin ve üzeri için hazırladığınızı karışım ile kek pastanızı kenarları da dahil kaplayın. Kakao tozu ve çikolata ile süsleyip servis etmeden önce 30 dak buzdolabına kaldırın.

Afiyet olsun…

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR