Cinsel Fanteziler Gerçekleşmeli mi?

Cinsel Fanteziler Gerçekleşmeli mi?

pin
Sağlıklı bir cinsel yaşamın göstergesi olan cinsel fanteziler, cinsel isteğini artırmak için kişinin beyninde kurguladığı bezen gerçekleştirilebilecek bazen de gerçekleştirilemeyecek hayaller canlanmasıdır.

Cinsel fanteziler; kişinin cinsel hayatının renklenmesine, kişilerin üzerindeki baskıların azalmasına, cinsel hayatta kişilerin birbirlerine daha fazla güvenmelerine, birbirlerini aldatma eğilimlerinin azalmasına, cinsel doyuma daha kolay ulaşabilme, kendini daha kolay erotize edebilme, duyguların canlı kalmasına ve farklı tatları beyninde yaşamasına ve keşfetmesine yardımcı olabilir.

Önemli olan sınırları bilmektir. Sınırları aşmanız parafili dediğimiz cinsel bir sapkınlığın da işareti olabilir.

Her fantezi gerçekleşmemeli, paylaşılmamalı hatta bazen gerçek dışı olmalı! Bazen kişiye özel olmalı. Paylaşılan yada gerçekleştirilen bir fantezi kişinin olmaktan çıkar.
Unutmayın ki! Kişi her şeye sahip oluğu anda artık onu istememeye başlar. Fantezilerinizin ve arzularınızın devam edebilmesi için gerçekleşmesinin veya yaşanmış olmasının eksik olması gerekir. Arzuladığınız, gerçekleşmesi değil onun fantezisidir.

Erkeğin kadına göre daha fazla fantezi kurması, daha cinsel ve bedensel görüntüleri hayal etmesi, gerçekleşmemiş deneyimleri düşünmeleri aslında kadın ile erkek arasındaki farkında işaretidir.

Son olarak; kişilerin ilişkileri olgunlaştıkça ve yaşları ilerledikçe cinsel fantezilere ihtiyaç duymaları normaldir. Önemli olan sınırı bilmek ve aşmamaktır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR