Cinsel İlişkide Kalori Yakmanın 8 Yolu

Cinsellik, sadece kalbinizdeki aşk hislerini artırmayacak aynı zamanda ciddi kalori harcama yolu olarak da kullanılabilir.  Normal hareketli bir bayanın vücudunun günlük ihtiyaç duyduğu kalori 1500 – 2200 dir. Erkeğin ise vücudunun günlük ihtiyaç duyduğu kalori 2000- 2500 kaloridir. Cinsel ilişkide vücudumuzdaki bütün kaslar çalışmakta ve beyin ciddi miktarda glikoz tüketmektedir. Her romantik aktivitede ne kadar kalori yaktığımız ise (aşağıdaki kalori oranları 68 kiloya göre hesaplanmıştır uzmanlar tarafından);  Öpüşme (Saatte 68 kalori): Sevgiyi göstermek ve bir bağ oluşturabilmek için harika bir yoldur. Öpüşme güçlü ve sevişme de içeriyorsa 1 saat içerisin de 90 kalori yakmanızı da sağlayabilir. Seksolog ve Red hot touch yazarı olan Jaiya Kinzbach alışılmadık pozisyonlarda öpüşmenin 30 dakikada 171 kalori yakabileceğiniz belirtmekte. Örneğin, kadının erkeğin üzerin de olduğu durumlarda fiziksel ekstra bir güç gerekeceğinden daha fazla kalori yakabileceğinizi belirtmekte.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/8

Cinsellik iyi bir ilişki ve ilişkideki mutluluk için ne kadar önemliyse aynı zamanda düzenli yaşandığında fiziksel sağlık içinde o kadar önemlidir.

Cinsellik, sadece kalbinizdeki aşk hislerini artırmayacak aynı zamanda ciddi kalori harcama yolu olarak da kullanılabilir.

Normal hareketli bir bayanın vücudunun günlük ihtiyaç duyduğu kalori 1500 – 2200 dir. Erkeğin ise vücudunun günlük ihtiyaç duyduğu kalori 2000- 2500 kaloridir.
Cinsel ilişkide vücudumuzdaki bütün kaslar çalışmakta ve beyin ciddi miktarda glikoz tüketmektedir. Her romantik aktivitede ne kadar kalori yaktığımız ise (aşağıdaki kalori oranları 68 kiloya göre hesaplanmıştır uzmanlar tarafından);

Öpüşme (Saatte 68 kalori):
Sevgiyi göstermek ve bir bağ oluşturabilmek için harika bir yoldur. Öpüşme güçlü ve sevişme de içeriyorsa 1 saat içerisin de 90 kalori yakmanızı da sağlayabilir. Seksolog ve Red hot touch yazarı olan Jaiya Kinzbach alışılmadık pozisyonlarda öpüşmenin 30 dakikada 171 kalori yakabileceğiniz belirtmekte. Örneğin, kadının erkeğin üzerin de olduğu durumlarda fiziksel ekstra bir güç gerekeceğinden daha fazla kalori yakabileceğinizi belirtmekte.