Cinsel Uyumu Yakalamak

Cinsel Uyumu Yakalamak

pin
Cinsel uyumluluk alanı eş seçerken bazen unutulmaktadır. Hep merak etmişimdir cinsel uyumluluk neden kadınların ve erkelerin listelerindeki önceliklerinden biri değildir.

Araştırmalara göre, cinsel olarak tatmin olmak ya da cinsel aktiviteler için arzu duymak tamamen cinsel uyumlulukla alakalı.

Peki, cinsel uyumluk nedir?

Her iki tarafın birbirlerinin ihtiyaçlarını ve arzularını yerine getirebilmesi, birbirleriyle nasıl iletişim kurulacağını iyi biliyor olması, birbirlerini nelerin tahrik ettiğini ve birbirlerinden ne istediklerini iyi biliniyor olması cinsel uyumluluktur.
Tam bir cinsel uyumun oluşabilmesi için eşlerin birbirleriyle güven duygusunu geliştirmesi gerekir. Bunu geliştirebilen çiftler cinsel uyumun özü olan ''tek vücut haline gelme''duygusunu bütün yoğunluklarıyla yaşayacaklardır.

Cinsel uyum, bir ilişkinin ödüllendirildiği doruktur. Aralarında kurulan güven ve aşk ilişkisi, cinsel ve ruhsal birleşme anında adeta kristalleşir.

İdeal eşi bulma arzusunun gerisinde yatan motif, bu yakınlık ve temas arayışıdır.

Seks cinsel bir tatminden çok öte bir keşiftir. Kadın ve erkeğin, anlamlı cinsel yaşam sürdürebilmeleri için, ulaşmaya çalıştıkları temel hedeflerinin olması gerekiyor. Bu hedefe; karşılıklı aşkla, eşlerin birbirlerini hazırlamalarıyla ve çiftlerin buna istekle katılımı sayesinde, daha kolay ve daha çabuk ulaşılabilir

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR