Doğal Yollarla Testosteron Hormonunu Arttırma

Doğal Yollarla Testosteron Hormonunu Arttırma

pin
Testosteron hormonu erkeklerde testislerdeki hücreler ve kadınlarda yumurtalıklar tarafından üretilen bir hormondur. Bazen ise küçük bir miktarı her iki cinste de böbreküstü bezleri tarafından üretilmektedir. Testosteron cinsiyet organlarını, metabolizmayı, kemik kaybını ve diğer vücut fonksiyonlarını düzenleyen bir hormondur.

Kadınlara göre erkeklerde daha büyük seviyelerde bulunan testosteron hormonu erkeğin gelişimi sırasında iç ve dış üreme organlarının gelişimini başlatır ve erişkinlik döneminde sperm üretimi için gereklidir.

Yaşam tarzı seçimleri testosteron düzeylerinin büyük kısmında önemli rol oynarlar. Egzersiz, uyku, stres ve obezite hormon seviyelerini etkileyen etkenlerdir. Genel sağlığınız için yapacağınız bazı değişiklikler bu önemli hormonun sağlıklı seviyesini korumak için yardımcı faydalar sağlayabilir. Doğal yollarla testosteron seviyelerini artırmak için yapacağınız değişiklikler ise:

1. Yeterli uyku alın.

Uyku eksikliği vücudunuzdaki hormonları ve kimyasalları etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Geceleri 7 ila 8 saat boyunca bir uykuyu amaç haline getirin.

2. Sağlıklı kilonuzu koruyun.

Kilolu veya obez olan erkekler genellikle düşük testosteron seviyelerine sahiptir. Ekstra kiloları kaybetmek testosteron seviyelerini geliştirmeye yardımcı olur.

3. Aktif kalın.

Testosteron vücudunuzun ihtiyaçlarına adapte olur. Eğer vaktinizin çoğunu kanepede uzanarak harcıyorsanız, beyniniz kaslarınızı ve kemiklerinizi güçlendirmek için gerekli mesajları alamaz. Eğer fiziksel olarak aktif olursanız, beyin daha fazla sinyal gönderir.

4. Stresi kontrol etmeye çalışın.

Eğer sürekli stres altında iseniz, vücudunuzun testosteron yaratması daha az mümkün olacaktır.

5. Kullandığız ilaçlara dikkat edin.

Bazı ilaçlar (Kasları inşa ve atletik performansı artırmak için kullanılan anabolik steroidler, opioid ilaçları ve glukokortikoid ilaçları gibi) testosteron seviyelerinde bir düşüşe neden olabilir.

6. Takviyeleri unutun.

Testosteron artırıcı takviyeler genelde tavsiye edilmemektedir. Vücudunuzun doğal olarak bu hormonu üretmesini sağlayın.

7. Bol çinko minerali tüketin.

Çinko mineralinin testosteron hormonunu artırdığı tespit edilmiştir. Beslenmenizde çinkoyu artırın.

8. Şeker tüketimini düşürün ve sağlıklı yağ tüketimini artırın.

9. D vitamini düzeylerinizi optimize edin.

D vitamini düzeylerini yüksek tutmak %20 daha fazla testosteron üretebilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR