Erkekler Cinsel İlişkiden Sonra Neden Yatarlar?

Erkekler Cinsel İlişkiden Sonra Neden Yatarlar?

pin
Çoğu kadın cinsel ilişki sonrası erkeğin hemen uyuya kalmasını ilgi eksikliği olarak düşünmekte. Ancak erkeklerin şehvetli ya da tatmin edici bir cinsel ilişki sonrası uyuya kalmalarının biyolojik bir nedeni var.

Farklı hormonlar ve kimyasallar boşalmadan sonra vücutta salınırlar. Bu hormon ve kimyasallar uykuya neden olur ve bir sonraki cinsel ilişkinin faaliyete geçirme şansını azaltırlar.

Bunlar Hangi hormon ve kimyasallar?

Prolaktin: seksel tatmin sonrası salınır bu hormon. Prolaktin uyuşukluğa neden olmaktadır. Eğer bu hormona karşı gelmek ve tekrar aktif olabilmek için dopamin salınması gereklidir. Dopamin ruh halini güçlendirmekte ve vücuttaki prolaktin miktarını azaltmaktadır.

Oksitoksin: Bu aşk hormonu vücudun dinlenmesine yardımcı olmak amacıyla salınır. Oksitoksin, Erkeklere tatmin edici bir seksten sonra uyuma hissi vermektedir.

Vasopressin: Bu ​​hormon kan damarları sıkılaştırır ve vücut homeostazında önemli bir rol oynar. Direk beyin tarafından salgılanır ve vücudu dinlenmesi için uyarmaktadır.

Nörotransmiterler - Serotonin, norepinefrin ve Nitrik Oksit: Bu vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olan ana nörotransmitterlerdir.

Fiziksel egzersiz: Kadınlara kıyasla erkekler genellikle cinsel ilişki sırasında vücutları daha fazla enerji harcamaktadır. Yani seks sırasında erkekler daha fazla kendilerini yormaktadırlar.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR