Fanteziler Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor

Fanteziler Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor

pin
Cinsel fanteziler yaygın bir fenomendir ve bastırılmış duyguların sağlıklı bir şekilde serbest bırakılmasını sağlar. Onlar olmasını istediğiniz kişinin olmasına izin verirler.

Uzmanlar fantezisel rüyaların bilinçaltındaki düşünceleri ifade ettiğini söylemektedirler. İlişki terapistlerine göre ise yatak odasındaki fantezilerinizin aslında kim olduğunuz ve ne düşündüğünüzü ortaya çıkarttığına inanmaktadırlar.

Cinsel bir fantezideki özlem ret edilme korkusundan kaynaklanmaktadır. Fantezi ve hayaller bazen tutkuların sınırlandırılmasına katkıda bulunurlar, ne yazık ki bazen de ilişki dışındaki tutkuları ortaya çıkarırlar.

Fanteziler bazen de derin korkular ile bağlantılıdır. Eğer kocanızı başka bir kadınla seks yaparken hayal ediyorsanız, aslında bu kocanızın sizi aldatabileceği ile ilgili en büyük korkunuz olabilir. Fanteziler cinsel işleyişinizi engelleyen bu tür korku, öfke, utanç, çaresizlik ve benzeri duygulardan kaçmanıza yardımcı olur.

Eşsiz cinsel fantezilerimiz ve tercihlerimiz olabilir veya aşina olduğumuz ortak fantezilerimizin kümeleri de olabilir. Sonuç olarak arzularımızın üzerindeki suçluluğun yatıştırılmasının bir yolu olarak onları kullanırız.

Aşağıda yaygın olarak düşünülen bazı fantezilerin aslında ne anlama geldikleri ve kişilikler hakkında neler söyledikleri uzmanlar tarafından anlatılmıştır.

Eğer fantezileriniz de baskın veya kontrol eden taraf siz iseniz, bu aslında günlük rutinlerinizde pasif veya itaatkâr olmanızdan kaynaklanmaktadır. Bazı şeyleri kontrol etmek istediğinizi veya kontrol etmekten zevk aldığınızı gösterir.

Boyun eğdiğiniz fanteziler yani vücudunuzun evet dediği dilinizin ise hayır dediği fantezileriniz var ise; bunlar genelde kaygı, suçluluk ve utanç ile mücadele etmeye hizmet ederler. Genelde günlük yaşamlarında otoriter olan kadınların fantezileridir.

Birden fazla erkek ile cinsel ilişkiye yönelik bir fanteziniz var ise, bu aslında bir erkek tarafından tapılmaktan veya delicesine sevilmekten zevk aldığınızı gösterir.

Kadın olarak bir biseksüel veya eşcinsel bir fanteziniz var ise, kendi cinselliğinizden çok eminiz olduğunuzu ve zevk alma konusunda açık fikirli olduğunuzu gösterir.

Teşhirci fantezileriniz var ise, bu kadınsal egolarınızı beslemeniz gerektiğini anlatmaktadır. Aslında birazda başkası olmak istediğiniz ile alakalıdır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR