Göğüsler Hakkında Bilinmeyen İlginç Gerçekler

Göğüsler Hakkında Bilinmeyen İlginç Gerçekler

pin
Popülerliklerine rağmen, göğüsler hakkında biz gerçekten neler biliyoruz?

Tüm bildiğimiz erkekler ve kadınlar gerçekten onları seviyorlar ve onlar hakkında her zaman konuşuyorlar. Bundan dolayı, bugün göğüsler hakkında 16 ilginç gerçeği hazırlamaya karar verdik.

1. Göğüsler eşit değildir. Genelde sol göğüs diğerinden daha büyük oluyor. Uzmanlara göre bunun nedeni de ergenlik döneminde salgılanan östrojen.

2. Doğal olarak göğüslerininiz boyutlarını büyütemezsiniz. Sadece kozmetik cerrahi ve botox yoluyla mümkün olabilmekte.

3. Genç yaşlarda göğüsler; süt bezlerinin, yağ ve kalojenin ev deposu gibidir. Ama belli bir yaşa geldikten sonra sadece yağ deposudurlar. Yer çekimi etkisiyle de sarkma eğilimindedirler.

4. Yapılan bir araştırmaya göre; ilk karşılaşmada erkeklerin sadece %20 si yüzünüze bakmakta, %80 göğüslerinizle meşguller.

5. Uyku esnasında midenizin üzerine yattığınız da göğüslerinizin şekilleri bozulmamakta. Uzmanlar yan uyurken meme altına yastık yerleştirmeyi öneriyorlar. Ayrıca uyurken sütyen giyme ya da giymeme hakkında katı bir kural yok. Sadece çok sıkı ve rahatsız edici olmaması önerilmekte.

6. Kim Dünyadaki en büyük göğse sahip biliyor musunuz? Texas'lı Sheyla Hershey. 9 ameliyat sonrası göğüs ölçüsü 38kkk. İlginç bir Guinness rekortmeni kendisi.

7. Araştırmalara göre kadınların %50 si meme kanseri kontrolünü rahatsız edici bulmaktadırlar. Sebebi ya farkında değiller ya da kanser olmalı ihtimalinden korkmaları.

8. Memelerinizde küçük kitleler fark etiniz mi? Bu topaklar iyi huylu olabilir ama bir jinekologu ziyaret etmemenizi kısıtlamamalı. Adet dönemlerinde göğüsler yumuşaklaşır, nazikleşir ve şişer. Kalıcı değişikler için olmaması ve meme kanserinden korunmak için hemen bir doktor kontrolüne gitmelisiniz.

9. Erkekler de memeye sahip. Gülmeyin! Kilolu erkekler değil. Bazen erkeklerde meme dokusunun anormal büyümesi durumları olabilmekte. Tıpta buna jinekomasti denmekte.

10. Kadınların %85 i yanlış boy sütyen kullanmaktadırlar. belki sütyen alırken çok utangaçlar yada kendilerini övdürmek veya dikkat çekmek istemelerinden olsa gerek.

11. International Journal of Sexual Health deki bir makaleye göre, kadınların %70 i göğüslerinden mutsuz. Ya küçük oldukları için ya da büyük oldukları için.

12. Son zamanlarda Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre kadınların % 29 u göğüs orgazmı yaşamakta.

13. 4 çeşit meme ucu olduğunu biliyor muydunuz? Normal meme ucu (areolardan birkaç mm dışarıda), yassı meme ucu, şişkin meme uçları ve ters meme ucu (içe dönük).

14. 2006 daki bir çalışmaya göre kadınların %80 kendi memelerinden ufakta olsa tahrik olduklarını gözlemlemiştir.

15. Tıpkı göbek deliği gibi, göğüs uçları da farklı tip ve boyutlarda. Hiç kimsenin göğüs ucu bir başkasınınkine benzemiyor.

16. Çocuk doğuran annelerin ilk ay emzirmeleri daha hızlı kilo vermelerine yardımcı olmaktadır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR