İlk Cinsel İlişki Kadın İçin Korku Yüklüdür

İlk Cinsel İlişki Kadın İçin Korku Yüklüdür

pin
İlk cinsel ilişki kadın açısından korku yüklüdür.

Bu korku bir yandan yıllardır abartılarak anlatılan "kızlık zarının patlayacağı" korkusu, kontrol edilemez bir acı ve kanama korkusu, öte yandan da karşısındaki erkeğin kendisinin bakire olup olmadığını "test edeceği" bir sınavdır.

Genç kadın bütün bunlardan dolayı ilk cinsel ilişkisinde temel olarak korkar. Bu korku edebiyatı nesilden nesile sözlü tarih şeklinde kadınlar arasında sürekli yeniden üretilir. Kendi "ilk gece" korkusunu bir sonraki kadın nesli ile paylaşan kadın, sadece kendisinin nasıl "el değmemiş" dolayısıyla değerli olduğunu ortaya koymakla kalmaz, aynı zamanda genç kadınların "korkularını" oluşturur, yerleştirir ve yeniden üretir. Bu çok yönlü korku kadında cinselliğin haz ve keyif ile değil, endişe ile yaşanmasını ve mümkün olduğu kadar uzak durulma halini üretir.

Ayrıca kadın hep bilir ki, o "ilk gece" sadece kendisi için ilk gecedir. Kocası en azından para karşılığında daha önce bir başkasıyla sevişmiştir. Dolayısıyla bu yüceltilen "ilk" ve "özel" olma durumu sadece kadın için geçerlidir, erkek için değil.

Birbirini tanımayan ve gerdek gecesi tanışan bir çift için cinsel performans beklemek gerçekçi değildir. İnsanlar birbirini kademeli olarak tanır. En çok da cinsellik alanında yavaş yavaş tanınır, alışılır ve tadı çıkarılabilir.

Sınırlı dokunmalar, kişinin süratine ve hazırlığına göre ilerler. İstenmeyen noktada geri dönüşü olur. Flört dönemi kısa sevişmeler duygusal, bedensel ve kişisel yakınlıklar için deneme devresidir. Bu durum sadece hiç sevişmemiş bakireler için değil daha önce cinsel deneyimi olan kişilerin sonraki ilişkisi için de geçerlidir.

Yatak ve tam sevişme cinsellikle ilgili tanışma için uygun bir başlangıç alanı değildir. Kadın için bu deneyim hayal kırıklığı, endişe ve korku doludur, dolayısıyla mutlu bir evlilik başlangıcı için risklidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR