Kadınlar Kaç Tür Orgazm Yaşar?

Kadınlar Kaç Tür Orgazm Yaşar?

pin
Kadın orgazmı son yüzyılda bilimsel bir tartışma konusu olmuştur. Çoğu kadın vücutlarının sadece iki tip orgazma yetenekli olduğunu biliyorlar.

Fakat cinsellikle ilgilenen bilim adamlarına göre kadın orgazmının farklı türleri olduğu savunulmaktadır. İlginç bir şekilde, çalışmalar cinsel pozisyonların da orgazm da önemli bir rolü olduğunu söylemektedir. Bundan dolayı her kadın cinsel ilişkisinde aşağıdaki orgazmların hepsini yaşamayabilir.

Klitoral orgazm; Bu orgazm klitoral uyarılmanın bir sonucudur. klitoris içinde yoğun zevkli duyguları başlatır ve vücuta zevk dalgaları gönderir.

Vajinal orgazm; Bu kadın orgazmı vajinada başlar ve pelvik ve alt karın bölgesinde odaklı kalır veya oradan vücuda yayılır.

G noktası orgazm; Bu orgazm G noktasında başlar ve tüm vücudu sarsacak şekilde yayılır.

Dışarı boşalma; Kadın orgazmının bu türü bir kadın ile eşi arasında çok derin bir bağ oluşturur.

A noktası orgazmı; Kadın orgazmının bu türü vajina ön duvarının yaklaşık 7-10 cm içindeki bir alanın uyarımı ile elde edilir. G noktası yakınında bir bölge.

Derin nokta orgazmı (Posterior fomiks Orgazm); Kadının bu orgazm türü ise vajina arka duvarının derin kısmında bulunan alanı uyararak elde edilir.

U noktası orgazm; Bu orgazm ise üretral açıklığın iki tarafında yer alan küçük bir erektil doku alanının uyarılması ile olmaktadır.

Meme orgazmı; Bu orgazm meme stimülasyonunun zirvesi sırasında oluşur. Memeler kadının genital sinir sistemine bağlıdır ve meme uyarıldığı zaman birçok kadın kendi klitoris ile doğrudan bir bağlantı hisseder.

Oral orgazm; Bu orgazm oral yönden çok hassas olan kadınlar tarafından yaşanır. Ağız cinsel sinir sisteminde büyük bir rol oynar. Ağız orgazmı; öpüşme veya herhangi şehvetli oral aktivite sırasında gerçekleşebilir.

Cilt orgazmı; Bu orgazm doğrudan cinsel sinir sistemine bağlı olmayan kadın bedeninin, belirli alanlarına masaj yapıldığında olabilir.

Mental orgazm; Bu tür orgazm görsel ve işitsel uyarılma sırasında meydana gelebilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR