Kadınlarda Düşük Testosteron Eksikliğinin Belirtileri

Kadınlarda Düşük Testosteron Eksikliğinin Belirtileri

pin
Kadınlarında ruh hallerini, enerji düzeylerini, cinsel dürtülerini artırmak ve vücut fonksiyonlarının sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için az bir miktarda testosteron hormonuna ihtiyaçları vardır…

Bir kadındaki sağlıklı testosteron seviyeleri aynı zamanda zihinsel sağlığını korumak ve sağlıklı kemiklerin güçlenmesi ile büyümesini desteklemek içinde gereklidir.

Kadınlarda testosteron hormonu yumurtalık ve böbrek üstü bezleri tarafından üretilir. Hormonun seviyesi doğal olarak ergenlik ve gebelik sırasında artar. Yaşlanma ve menopoz başlangıcı ile azalır. Ancak, testosteron hormonundaki ani bir düşüş bir kadının libidosunu (cinsel dürtülerini), enerji seviyelerini ve ruh halini etkileyebilir.

Kadınlarda düşük testosteron hormonu eksikliğinin ortak belirtileri nelerdir?

1. Yorgunluk - Bu yorgunluk çeşitli şekillerde tezahür edebilir. Örneğin; sabahları yataktan kalkmak için yeterli enerjiyi bulamamak veya gün boyunca enerji eksikliği gibi yada geceleri yeterli uykuyu almaya rağmen gün içerisinde de şekerlemeler yapmak…

2. Kesintiye uğramış uyku - Kadınlarda testosteron düzeyinin düşüklüğü uyku düzeni kesintiye uğratabilir. Örneğin; etkilenen kadınlar uykusuzluk, uyku apnesi nöbetleri ya da gece boyunca sık sık uyanma ve diğer uyku bozuklukları ile mücadele etme gibi durumlardan muzdarip olabilirler.

3. Kilo alma - Kilo alımı genellikle düşük testosteron seviyelerinden etkilenen kadınlarda kendini gösteriyor.

4. Libido azalması - Testosteron düşüklüğü kadınlarda daha ani ve aşırı cinsel değişikliklerin görülmesine neden olmaktadır. Cinsel dürtülerin azalması, cinsel birleşmede acı hissetme, vajinal kuruluk ve cinsel ilgisizlik belirtileri testosteron hormonunun eksikliğinden kaynaklanabilir.

5. Depresyon - Depresyon, ruh halindeki değişimler ve diğer açıklanamayan duygusal belirtiler azalmış testosteron seviyelerinin nedenlerinden olabilir.

6. Osteoporoz -Zaman içinde yavaş yavaş gelişen kemik bozulması da kadınlarda ki düşük testosteron belirtilerinin sonuçlarından biridir.

7. Düzensiz adet dönemleri - Testosteron hormonundaki ani düşüş menstruasyon değişikliklerine neden olabilir.

8. Anksiyete - Testosteron ruh ve nöropsikiyatrik regülasyonunda önemli bir rol oynar. Hormonal dalgalanmalar beyin kimyasında değişikliklere neden olabilir.

9. Saç Dökülmesi - Saç dökülmesi düşük testosteronun daha görsel belirtilerinden biridir.

10. Anorgazmi - Anorgazmi ya da orgazm olamama durumu testosteron seviyeleri düşen kadınlarda ortak belirtilerden biridir.

Doğal Yollarla Testosteron Hormonunu Arttırmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz…

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları