Kadınlarda G Noktası

Kadınlarda G Noktası

pin
Kadınların genellikle direk orgazm olabilmesi için ya klitoril uyarılmaya ihtiyaçları vardır ya da G noktası uyarımına.

G noktası orgazmı, klitoril orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun bir orgazmdır. her iki orgazm türünde de beyinle sinirsel bağlantılar mevcuttur. Uzmanlar Kadın da G noktası uyarılabilmesi için kadının cinsel yönden istekli olması gerektiği söylemektedirler.

G noktası, vajinanın bölgesinde fasulye şeklinde erojen bölgedir. Uyarıldığın da; güçlü cinsel uyarılma, orgazm ve güçlü kadın boşalmasına yol açabilir.

G noktası vajinal açıklık ile üretra arasındaki ön (anterior) vajinal duvar dan 2,5-7,6 cm içerde üst duvarda hassas olan bir bölgedir.

Kadınlarınki gibi erkeklerin de bir "G noktası" vardır. Anüsün 3-5 cm içinde ve penisle anüs arasındaki bu bölge son derece duyarlıdır. Hatta bazı erkekler sadece bu bölgelerinin okşanmasıyla orgazm bile olabilirler.

G noktası bölgesi 1 cm yüzeyinin altında olduğu için sağlam hamle, uzun süreli ve sabit basınçla direkt uyarılması gerekir. İlk önce zevke eşlik eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği hissedilebilir. Stimülasyona devam edildiği takdirde bu duygu ortadan kalkar ve yerini tamamen zevke bırakır. Bir süre sonra, kadında yoğun bir orgazm ve buna eşlik eden ejakülasyon görülür.

Cinsel ilişki öncesi G noktası'nın uyarılması hormonal metabolizmayı hareketlendirir, beyinde yoğun bir cinsellik yaşanmasına neden olur, kalp hızında artma, sıcaklık duygusu ve solunumun hızlanması gözlenir.

Özellikle misyoner pozisyonunda, cinsel penetrasyon yoluyla G noktasını uyarmak oldukça zordur. Kadının G noktasını bulabilmek için; partneriniz sırtüstü yatarken vajina içine yerleştirilen uzun orta parmak yardımıyla vajinal duvar kanalından daha pürüzlü bir alan bulduğunuzda, parmağınızla ''gel gel'' hareketi yapmanız gerekir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR