Kalçalarla İlgili İlginç Gerçekler

Kalçalarla İlgili İlginç Gerçekler

pin
Kim Kardashian, Salma Hayek, Jennifer Lopez ve Hally Berry gibi birçok ünlü kalçalarıyla da popülerler. Sevebilir ya da nefret edebilirsiniz ama kıvrımlara sahip bir bayanı göz ardı etmek son derece imkansızdır.

Vücudumuzun bu bölgesi hakkındaki ilginç gerçekler ise;

''Kadınlar en çok hoşuna giden iltifatlar kalçalarıyla ilgili olanlardır.'' The Men's Health and Women's Health Big Book of Sex.

''Kalça ve uyluk bölgelerindeki yağ, karın bölgesindeki yağlara göre daha düşük metabolik ve kardiyovasküler risk taşırlar ve hatta koruyucu bile olabilir.'' İngiliz bilim adamlarının 2010 yılında yaptığı bir araştırma.

" Kalça kasları vücudunuzun belki de en büyük ve en güçlü kas grubudur. Onları egzersizlerle bir heykeltıraş gibi istediğiniz şekle sokabilirsiniz.'' The Women's Health Big Book of Exercises göre.

İngiliz erkeklerine sorulan bir ankette, ''Erkeklerin gözüne ilk çarpan şey kadının gözleri. Kalçalar 8. sırada''

''En pahalı kalça Kylie Minogue aittir.'' 4.7 milyar dolara sigortalatmış.

Çeşitli çalışmalara göre, ''kalçanızın şekli ve deri kıvrımındaki çizgiler parmak iziniz gibi bireyseldir.''

''Güzel kalça = Tanrıça - Antik Yunan'da düzgün kalçalara sahip kadınlar, tanrıların elçileri olarak kabul edilirmiş.''

''Kalçalar o kadar hassastırlar ki, 0.1 santigrat derece sıcaklık değişimini dahi hissedebilirler.''

''İlk çıplak olarak poposunu gösteren aktirst, Avusturyalı Annette Kalerman.''

''Kalçalarınızın boyutu öncelikle genleriniz tarafından belirlenir. Ama daha sonra sporla istediğiniz şekle sokabilirsiniz.''

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR