Libidonuzu Artıracak 12 Gıda

Temel belirleyicisi testesteron hormonudur. Testesteron seviyesinin artması cinsel isteklerin yoğunlaşmasına sebep olmaktadır. Amerikalı Dr Vijay Singhal gıdaların nasıl libido seviyelerini artırdığını, sağlıklı bir gıdanın iyi bir seks için neden önemli olduğu ve alkolün sağlıklı seks hayatını negatif olarak nasıl etkilediği konusunda ki makalesinde;- Çilek ve Ahududu: Bu meyvelerin tohumları seks için gerekli olan çinko ile yüklüdür. Eğer kadın vücudunda yüksek miktarda çinko varsa, sekse hazırlanması daha kolay olmakta. Erkekte ise çinko sperm üretimine yardımcı olan testesteron seviyesini kontrol etmektedir.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/11

Libido; cinsel içgüdülerinizi ve karşı cinsle birlikte olma isteğinizi artırma isteğidir.

Temel belirleyicisi testesteron hormonudur. Testesteron seviyesinin artması cinsel isteklerin yoğunlaşmasına sebep olmaktadır. Amerikalı Dr Vijay Singhal gıdaların nasıl libido seviyelerini artırdığını, sağlıklı bir gıdanın iyi bir seks için neden önemli olduğu ve alkolün sağlıklı seks hayatını negatif olarak nasıl etkilediği konusunda ki makalesinde;
- Çilek ve Ahududu: Bu meyvelerin tohumları seks için gerekli olan çinko ile yüklüdür. Eğer kadın vücudunda yüksek miktarda çinko varsa, sekse hazırlanması daha kolay olmakta. Erkekte ise çinko sperm üretimine yardımcı olan testesteron seviyesini kontrol etmektedir.