Orgazmın Püf Noktaları

Orgazmın Püf Noktaları

pin
Uyarılma zihin içinde başlar, sonra dışarı sızar.

Orgazm uyarılma ile başlar, arzu ile değil. Cinsel deneyimlerin başlaması için arzu gerekir fikrinden vazgeçin. Gerçek şu ki, beynin limbik alanında uyarılma mekanizmasını uyarmak belleğin ve cinselliğin anahtarıdır.

Nefes uyarılmayı ifade eder. Bizim uyarılma mekanizmamızın sesi bizim nefesimizdir. Âşık olduğunuz birine dokunur iken, nefesiniz cinsel deneyimlerden daha çok odaklanmayı sağlar.

Orgazm olabilme konusunda kadınlar erkeklere göre daha avantajlıdır. Her ilişkide orgazm olmasa da ilişkinin kendisi zaten büyük haz kaynağıdır. Kadının sekse kendini hazırlaması erkeğe göre daha farklı ve zordur. Erkek için görsellik ön plandayken ve görerek uyarılırken kadın daha çok işitsel ve dokunsal olarak uyarılır. Yani erkek kadını konuşarak ve dokunarak uyarabilir.

Seks esnasında da erkek kadına güzel sözlerle yaklaşır ve dokunuşlarını daha öncelikli olarak kullanırsa kadın için orgazm neredeyse garantidir. Fakat bunlar olmadan doğrudan vajinal giriş zorlanıyorsa bu kadın için hem itici gelir hem de bu durumda orgazm son derece zor olur.

Başarılı orgazm için kadının önce sekse hazırlanması ve asla acele edilmemesi gerekir. Her ilişkiye romantizm katılması başarılı seks için gereklidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları