Seksin Bilimsel Gerçekleri

Seksin Bilimsel Gerçekleri

pin
Yapılan araştırmalara göre seksin bilinmeyen bilimsel kanıtları;

1. Kalp krizi riskini azaltır: Belfast Queens University'tesi çalışmalarına göre, Haftada en az 3 kez seks yapanların kalp krizi riski %50 azalmakta.

2. Bağışıklık sistemini güçlendirir: Pennsylvania Wilkes üniversite'sindeki araştırmalar; hafta da bir veya iki kez seks yüzde 30 oranında bağışıklık sistemini güçlendirir.

3. Rahatlama: Dokunsal uyarım, sinirleri yatıştırmakta ve sizi stresten uzak tutmakta.''Canyon Ranch , Massachusetts. Sağlık hizmetleri''

4. Kilo verme: 30 dak bir seksle 200 kalori yakarak kilo verilebilir.

5. Uyku: Endorfinler uyku uyarıcılarını tetikleyerek rahat bir uyku uyumanıza yardım olmakta.

6. Pelvik kontrolu: Seks; pelvik kasları yumuşatarak rahim, mesane ve bağırsakları destekleyerek işeme kontrolünü sağlamakta.

7. Gerilmeyi azaltma, gevşeme: İskoçya'da yayımlanan New Scientist adlı dergide, tatmin edici bir seks hayatı olan kişilerin strese karşı daha dayanıklı oldukları belirtilmiş.

8. Seks seksi artırır: Seksel arzulardan sorumlu olan testosteron üretmeye devam edersiniz, therapist Michele Weiner Davis

9. Sağlıklı dişler: Spermin içerdiği çinko, kalsiyum,ve diğer minerallerle diş çürümelerine karşı mücadelesi araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır.

10. Acıyı giderme: Endorfinler, adet krampları ve eklemlerdeki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

11. Yavaş Yaşlanma: Nörofizyolog David Weeks 'e göre, aktif bir cinsel yaşam yaşlanma sürecini yavaşlatır.

12. Düzenli adet: Columbia and Stanford üniversitesinin çalışmalarına göre, haftada en az bir defa seks adet döngülerini düzenlemekte.

13. Güven: Seks Terapisti Sandor Gardos' a göre hayatın diğer bölümlerinde daha emin ve güçlü hissedeceksiniz.

14. Kanser Önleme: American Medical Association göre, Haftada en az iki kez seks prostat kanseri ve göğüs kanseri olasılığını azaltmakta.

15. Mutluluk: National Bureau of Economic Resarch göre, paradan daha fazla mutluluk vermekte.

16. Sağlıklı bir cilt: Östrojen hormonu salgılayarak; saçlarınız daha parlak, cildiniz ise daha ışıltılı bir görünüm kazanır. ''Royal Edinburgh Hastanesi, İskoçya''

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR