Bir Odadaki Dekorasyon Renkleri Ruh Halimizi Nasıl Etkiler?

Renkler üç temel şekilde kendilerini hissettirirler: Aktif, pasif ve nötr. Bir odanın amacına ve zevkinize göre her odanın rengi kişisel arzularınız ile eşleşebilir. Açık renkler bir odayı daha büyük, parlak ve havadar gösterir. Daha samimi bir görünüm veren koyu renkler ise sofistike ve sıcaktır.  Kırmızı bir odanın enerji seviyesini yükseltir. Eğer özellikle geceleri heyecan uyandırmak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Uyarıcı ve güçlü bir izlenim bırakan kırmızı rengin genelde dengeli kullanılması tavsiye edilir.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/7

Renklerin ruh halimizi ve düşüncelerimizi etkilediği bir gerçek. Eğer renkler ve etkileri hakkında bazı temel bilgiler ile kendinizi donatmak ve oda renkleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ruh halinizi etkileyecek renklerin seçilmesi zor değildir.

Renkler üç temel şekilde kendilerini hissettirirler: Aktif, pasif ve nötr. Bir odanın amacına ve zevkinize göre her odanın rengi kişisel arzularınız ile eşleşebilir.

Açık renkler bir odayı daha büyük, parlak ve havadar gösterir. Daha samimi bir görünüm veren koyu renkler ise sofistike ve sıcaktır.

Kırmızı bir odanın enerji seviyesini yükseltir. Eğer özellikle geceleri heyecan uyandırmak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Uyarıcı ve güçlü bir izlenim bırakan kırmızı rengin genelde dengeli kullanılması tavsiye edilir.