Renkli Ev Dekorasyonu İçin Renk Uyumu

Başka bir deyiş ile bu kural bir odadaki renkleri birleştirmek için doğru yolun ne olması gerektiğini size söyler. % 60 baskın renk (duvarlar - nötr renkler genelde iyi bir tercihtir), % 30 ikincil renk (mobilya veya döşeme) ve % 10 ise vurgu rengi (sıcak ve canlı renkler). Renk arasındaki denge her bir renk için uygun doygunluk seçerek elde edilebilir. Bu renk uyumundaki doygunluk bir evi veya odasını nasıl dekore etmeniz gerektiğini de size söyler. Sonucunda ise aşağıdaki renkli ev dekorasyonun örneklerinden oluşan hoş ve etkileyici bir eve sahip olabilirsiniz.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/15

60-30-10 dekorasyon kuralı iç tasarımın temel bir kuraldır. Bu kural herhangi bir mekana uygulanması gereken doğru renk yüzdelerinin ayarlanabilmesini ifade eder.

Başka bir deyiş ile bu kural bir odadaki renkleri birleştirmek için doğru yolun ne olması gerektiğini size söyler. % 60 baskın renk (duvarlar - nötr renkler genelde iyi bir tercihtir), % 30 ikincil renk (mobilya veya döşeme) ve % 10 ise vurgu rengi (sıcak ve canlı renkler).

Renk arasındaki denge her bir renk için uygun doygunluk seçerek elde edilebilir. Bu renk uyumundaki doygunluk bir evi veya odasını nasıl dekore etmeniz gerektiğini de size söyler. Sonucunda ise aşağıdaki renkli ev dekorasyonun örneklerinden oluşan hoş ve etkileyici bir eve sahip olabilirsiniz.