3 Günde 4,5 kg Zayıflatan 3 Gün Diyeti

3 Günde 4,5 kg Zayıflatan 3 Gün Diyeti

pin
İnternet'te dolaşan ve kişiden kişiye değişen 3 gün diyetlerin farklı çeşitli bulunmaktadır. Bu diyette sadece 3 gün içerisinde 4.5 kg veya fazlasının verilebileceğinin mümkün olduğu söylenmektedir.

Üç günlük diyetin kökeni belirsizdir. Faks diyeti, Ordu diyeti, Donanma diyeti, Cleveland Clinic diyeti ve başka birçok isimde adlandırılan diyetlerin hepsi 3 günlük diyet olarak adlandırılır.

Üç günlük diyetin en yaygın biçiminde büyük miktarda ton balığı, gün boyunca çeşitli sebzeler ve her akşam dondurma yemeyi içermektedir. Pek çok versiyonu olan 3 günlük diyetler, diyet yapan kişiye 3 gün içerisinde belirli kiloyu verdirme vaadinde bulunmaktadırlar.

Üç günlük diyetlerin en yaygın versiyonlarındaki yemek planı listesi:

1.gün:

  • Kahvaltı: siyah çay veya kahve, yarım greyfurt, 1 çorba kaşığı fıstık ezmesi ile 1 adet kızarmış ekmek.
  • Öğle yemeği: 1/2 fincan ton balığı, 1 adet kuru ekmek, siyah kahve veya çay.
  • Akşam yemeği: 85 gr yağsız et, 1 fincan yeşil fasulye, 1 bardak havuç, 1 elma, 1 bardak vanilyalı dondurma.

2.gün:

  • Kahvaltı: 1 yumurta, 1 dilim kuru ekmek, 1/2 muz, siyah kahve veya çay.
  • Öğle yemeği: 1 su bardağı süzme peynir ve altı kraker.
  • Akşam yemeği: İki sosis, 1 fincan brokoli, 1/2 fincan havuç, 1/2 muz, 1/2 bardak vanilyalı dondurma.

3. Gün:

  • Kahvaltı: Bir elma, 25 gr çedar peyniri, beş kraker, siyah çay veya kahve.
  • Öğle yemeği: Bir haşlanmış yumurta, bir dilim kuru ekmek.
  • Akşam yemeği: 1 fincan ton balığı, 1 bardak havuç, 1 bardak karnabahar, 1 fincan kavun ve 1/2 bardak vanilyalı dondurma

Yukarıdaki üç günlük diyetin diğer sürümleri greyfurt yerine portakal, ton balığı yerine süzme peynir ve çeşitli değişik sebze alternatiflerini diyeti uygulayana sunmaktadır. Sürümlerin çoğunda beslenmedeki gıdalara aroma katmak için limon, tuz ve biber, hardal, sirke, otlar, soya sosu, ketçap, Worcestershire sosu ve diğer baharatları kullanabileceklerini söylemektedir. Ama yağdan uzak durulması gerektiği belirtilmektedir.

3 gün diyetinde, diyeti uygulayanlar birkaç günlük düzenli yemek yedikten sonra tekrar 3 günlük diyeti uygulayabilirler. Diyete başlamadan veya diyet bittikten sonra aşırı olmadıkça ne isterseniz yiyebilir ve egzersiz yapmak zorunda olmadığınız vurgulanmaktadır.

Dengeli ve orta düşük kalorili diyetlerdeki riskler, ciddi bir şekilde kalori kısıtlayan ya da çeşitli gıdaları sunan diyetlere göre daha az risk içerirler. En yaygın üç günlük diyet analizine göre kişinin 700 ila 1000 kalori alması öngörülmektedir. Bu kalori miktarı sağlığı korumak için çok yetersiz ve azdır. Çok düşük kalorili diyetler obezite gibi sağlık probleminiz varsa daha uygundur. Bu tarz diyetler hekimlerin ve diyetisyenlerin yakın gözetimi altında yürütülmelidir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR