4 kg Zayıflatan 3 Günlük Meyve Diyeti

4 kg Zayıflatan 3 Günlük Meyve Diyeti

pin
Sadece iki saatte bir biraz meyve yiyerek kilo vermek mümkün mü? Meyve detoks diyeti olarak bilinen ''fruit flush diet'' ile 3 gün boyunca meyve, salata ve protein tüketerek hem sisteminizi temizlenmesinin hemde 4 kg zayıflayabilmenizin mümkün olacağı iddia edilmektedir.

Meyve diyetinin dikkate alınması gereken temel noktası işlenmemiş gıdalar ile bir miktar doğal meyve ve çiğ sebze tüketmek. Yani, diyet sağlıklı bir şekilde vücut sisteminizi beslemek için her iki saatte bir meyve veya sebze yemeyi önermektedir.

Diyetin diğer detoksifikasyon diyetlerinden farkı ise proteinli bir beslenme ile birlikte uygulanmasıdır.

Meyve ve çiğ sebzelerden yüksek miktarda su ve lif alımı ile vücut bir revizyon geçirerek ani bir şekilde kilo verebilmenin mümkün olacağı ifade edilmektedir.

Diyetin izin verdiği veya yasakladığı yiyecek ve içecekler:

  • Yağsız protein kaynakları (örneğin tavuk ve balık gibi),
    taze çiğ sebzeler, doğal meyveler, protein shakeler ve salataları süslemek için zeytin yağı izin verilenlerdir.
  • Yasaklı olan yiyecekler ve içecekler ise: süt ürünleri, kafein içeren içecekler (kahve), çay, alkol, gazlı içecekler, pişmiş sebze, meyve suları ve tatlılar.

Meyve diyetinin basit bir örnek menüsü:

1. Gün: Sabah 8 ile öğleden sonra 4 arasındaki her iki saate bir protein shakeler (yapay tatlandırıcı ve renklendiriciler kullanmaksızın) ile su içilmesi. Akşam yemeği: 1 ila 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış orta boy kasede çiğ sebze salatası ya da yarım avokado ile 1 su bardağına yakın yağsız protein kaynağı.

2. ve 3. Gün: Sabah 8 ile öğleden sonra 4 arasındaki her iki saate bir 100 kalorilik meyve ile su içilmesi. Akşam yemeği: 1 ila 2 yemek kaşığı zeytinyağı, artı yarım limon ile orta boy bir kasede ham sebze salatası. Artı bir protein shake.

Diyetin Dezavantajları:

Hipoglisemi ve kan şekeri dengesizlikleri olanlar için takip edilmesi zor bir diyettir. Açlık ve yorgunluk düşük motivasyona neden olabilir.

Diyetin uzun süre sürdürülmesi gerekmediğinden, zaten amaç hızlı bir şekilde kilo kaybı sağlamak ve vücut sistemlerini temizlemektir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR