5:2 Diyeti Nedir?

5:2 Diyeti Nedir?

pin
5:2 diyeti; 5 gün boyunca normal bir beslenme ve 2 gün için kalori alımını sınırlayan bir diyettir. Bu beslenme tarzına 'aralıklı oruç tutmak' da denilmektedir.

5:2 diyetin arkasındaki genel düşünce ardışık olmayan haftanın iki günü kalori kısıtlaması yapmaktır. Yani haftanın 2 günü besin değeri yüksek ama aşırı düşük kalorili besinleri tüketmektir.

Eğer 5:2 diyeti çok dikkatli bir şekilde uygulanırsa, hem 5 hafta içinde 7 ile 10 kg arası kilo verilebilmektedir hem de kandaki glukoz ve kan değerlerini de dramatik olarak iyileştirmektedir.

Haftanın 5 günü boyunca aşırıya kaçmamak şartı ile istediğiniz her şeyi yiyebilirisiniz. Ama geriye kalan art arda olmayan 2 günde beslenmenizde günlük 500 kaloriyi geçmemeniz gerekiyor.

500 Kalorilik Örnek Mönü

Kahvaltı: Yoğurt (150 g yağsız), yaban mersini (50 g) ve 2 dilim yağsız jambon

Akşam: Yağsız beyaz peynirli (90 g), 1 katı yumurtalı, sirke eklenmiş, yağsız salata

500 kalorili beslenme günlerinizde size yardımcı olacak besinlerin kalori tablosu:Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR