Az Egzersiz İle Daha Fazla Zayıflamak

Az Egzersiz İle Daha Fazla Zayıflamak

pin
Kilo vermek için bir spor salonu faresi olmak zorunda değilsiniz. Yeni araştırmalar egzersiz tiplerinin kilo ve yağ kaybı için daha önemli olduğunu söylemektedirler.

Araştırmacılar, 234 kilolu ve obez yetişkine üç egzersiz türünden birini uyguladılar: Direnç egzersizleri, aerobik antrenman veya direnç ve aerobik egzersiz. 2 gruba ayrılan yetişkinler egzersiz tiplerinden birine odaklandılar. Odaklandıkları egzersiz tipinde bir gruptaki yetişkinlerin daha az egzersiz yapmalarına rağmen daha fazla kilo verdiklerini gözlemlediler. Diğer gruptaki yetişkinlerin ise daha fazla egzersiz yapmalarına rağmen kilo aldıklarını gözlemlediler.

Hangi grup kilo kaybetti... ve daha az egzersiz yaptı?

Cevap, Aerobik egzersiz grubu. Aerobik grup haftada 133 saat, diğer grup ise 180 saat egzersiz yapmıştır. Aerobik egzersiz faaliyetleri; yürüme, koşma, yüzme vs gibi kalp nabzını artıran faaliyetlerdi.

Araştırmacıların gözlemledikleri; aerobik egzersizlerin yağ kütlesi ve vücut kütlesinin azaltılması için en iyi seçenek olduğunu kanıtladı.

Kilo kaybı hedefinize ulaşmak için spor salonlarında saatlerinizi harcamak zorunda değilsiniz. Araştırmalar gösteriyor gibi, daha azıyla daha fazlasını elde edebilirsiniz.

30 Dakikalık Aerobik Dans Egzersiz videosu:

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR