Daima İhtiyaç Duyacağınız En Önemli Antioksidan Hangisidir

Daima İhtiyaç Duyacağınız En Önemli Antioksidan Hangisidir

pin
Basit bir amino asit olan glutatyon sağlıklı olmak için vücutta gereken en önemli moleküldür. Vücuttaki serbest radikallerin, civa ve diğer ağır metallerin zehirlerini temizler. Çok az madde vücudun dışındaki ağır metaller temizleyebilir.

Eğer yeterince bu amino asite sahip değilseniz, karaciğeriniz serbest radikaller ve ağır metallere karşı kaybeder.

Bu antioksidan ve uzun yaşam arasında bir bağlantı vardır. Hücrelerinde bu antioksidandan yüksek düzeyde sahip olanların daha uzun yaşadıkları tespit edilmiştir.

Açıkçası bu ana antioksidan; yaşlanma, hastalık ve hücresel hasara karşı gizli silahtır. Vücut yeterince glutatyon ürettiğinde, toksinler çok uzun süre etrafında kalmaz. Glutatyon bir mıknatıs gibi ağır metalleri ve zehirleri çeker ve zararsız bileşiklere dönüştürerek vücuttan onları boşaltır.

Eğer yaşlı iseniz, stresli ya da hasta, sizin glutatyon düzeyleriniz muhtemelen düşüktür. Ve diğer antioksidanlar glutatyon görevini yapmaya başlar.

"En ciddi kronik hastalıklar glutatyon düzeyi düşüklüğü ile ilişkilidir," Yale Üniversitesi Araştırma Merkezi'nde Dr David Katz diyor.

Birkaç düzenleme ile vücut kendi glutatyon ihtiyacını sağlayabilir. Vücut hücrelerinin içinde glutatyon oluşturur. Yapı blokları olarak diğer üç amino asitleri kullanır. Bu amino asitler, sistein, glisin ve glutamin.

Özellikle C vitamini, selenyum, D3 vitamini, folat, B6 ve B12 vitaminleri glutatyon seviyelerini artırırlar. Bundan dolayı yediğiniz gıdalar bu ana antioksidanı oluşturmak için çok önemlidir.

Sülfür yönünde zengin besinler de glutalyon seviyesini artırırlar.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR