Diyet Yaparken En Sık Yapılan Hatalar ve Çözümleri

Diyet Yaparken En Sık Yapılan Hatalar ve Çözümleri

pin
Kilo veremiyorum! Diyet söz konusu olduğunda, pek çok kadın birçok diyeti denemiştir. Kilo vermeye yönelik birçok çeşit diyet bulunmakta ve denenmektedir, açlık diyetlerinden haplara kadar.

Ancak, bu diyetler uzun vadede bazı hataları yapmazsanız etkili olabilir ve kilo verme yolunda başarı sağlayabilir. Neyse ki, bu hatalar kolayca giderilebilir.

Kalori hesabının yapılması

Diyet söz konusu olduğunda, pek çok kadın kalori hesabı yapmaktadır. Bu kilo kaybı ya da kilo korumak için harika bir yöntem olsa da bazı sorunlara neden olabilir. Kilo kaybı için kalori hesaplama yerine, amacınızın gün boyunca yaktığınız kalori miktarından daha düşük kalori alımını koruyabilmektir. Bu kilo kaybı için çok etkili bir yöntem olabilir.

Yemeklerin atlanması

Diyet yapan kişilerde, ortak sorunlardan biri ise öğün atlama veya yemek kesmenin akıllı bir hareket olduğunu düşünmeleridir. Eğer öğün atlıyorsanız kilo alma ihtimaliniz vermenizden daha çoktur. Günlük bir öğünle yetinmek veya öğün atlamak kilo vermeyle ilgili diyet çabalarınızda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Öğün atlamak metabolizmayı yavaşlatır ve zor kilo verilmesine neden olur. Doğru olan düzenli aralıklarla beslenmektir. Bu vücudunuzun enerjisini tutar ve kolay kalori yakmanıza neden olur.

Su kaybı

Birçok diyet başlangıcında, yapılan ilk şey tatlı içecek türlerinin kesilmesidir. Diyet beslenmenizde kola gibi içeceklerin kısıtlanması, kalori kaybetme yolunca bir fark yaratabilir. Ama tatlı bikarbonat gibi içeceklerin içilmemesi vücudun su kaybetmesi sonucu bazı sorunları ortaya çıkarabilir. Diyetinizde yeterli miktarda su tükettiğinizden emin olun. Bu kilo verme yolunda size avantaj sağlayabilir.
Yeni yapılan bir çalışmada, diyet yaparken günlük su alımını artıran kişilerin daha fazla kilo vermelerinin mümkün olduğunu göstermiştir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR