Elma Sirkesi İle Zayıflamak

Elma Sirkesi İle Zayıflamak

pin
Elma sirkesi ile kilo verme yöntemi yeni bir trend değil. Hızlı kilo kaybı sağlayan bir çok moda diyetin aksine, elma sirkesi diyeti vücudu yavaş yavaş kilo vermeye teşvik etmektedir.

Eğer hızlı kilo kaybederseniz, vücudunuzun mekanizmaları sizi tekrar kilo almaya mecbur edecektir. Ama sabırlı olur ve anlık sonuçlar beklemezseniz, yağ hücreleriniz vücudunuzun yeni formuna adapte olabilmek için ısrarcı olmayacaktır.
Yemeklerden önce elma sirkesi içmek içeriğindeki pektinler ile sizi daha çok tok tutacağından zayıflama amacınıza hizmet edecektir.

En yaygın araştırma açıklamalarına göre, içeriğindeki organik asitler ve enzimler sayesinde sirkenin iştah bastırdığı söylenmektedir. Bu enzimler ve asitler hem metabolizma hızını artırmaya hem de vücudun su tutmasını engellemeye çalışarak, kilo vermeye yardımcı olmaktadırlar.

Ayrıca sirke kan şekerinin yükselmesini engellemektedir. Bu da şu anlama geliyor: vücut daha az insülin üretir. Vücuttaki daha az insülin de kişinin daha çok yemesini engelleyerek kilo vermesini sağlamaktadır.

Zayıflamak için elma sirkesi nasıl kullanılır?

Elma sirkesi vücudunuza detoks yapacaktır. Çok fazla elma sirkesi içmek zorunda değilsiniz. Sadece iki yemek kaşığı elma sirkesini yarım kilo su ile karıştırın. Yemeklerden önce günde minimum 3 kez için. Eğer tadını beğenmezseniz, biraz bal ekleyebilirsiniz.

Mevcut araştırmalara göre, yemeklerden önce elma sirkesi içenlerin bir yılda yaklaşık 10 kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Kişiler üzerindeki sonuçlar değişse de, bir ayda yaklaşık 2 kilo verilebilmektedir.

Elma sirke alırken abur cubur yersem kilo verebilir miyim? Hayır.

1 ayda 1-2 kg zayıflamak çok az görünebilir belki size. Ama bunu düzenli egzersizler, fazla potasyumlu besinleri tüketerek ve şekerden olabildiğince sakınarak 3-4 kg kadar çıkartabilirisiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR