En İyi ve En Sağlıklı 5 Diyet

En İyi ve En Sağlıklı 5 Diyet

pin
Amerika'da uzmanlardan oluşan bir panel popüler ve sağlıklı diyetlerin sıralamasını değerlendirdi. Sağlıklı bir diyet obezite, kalp hastalığı, diyabet, tansiyon ve kanser gibi sağlık risklerinin azaltılmasına, genel sağlığın artırılmasına ve korunmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir diyetin yemek planı meyve, sebze ve tam tahıllara dayanmaktadır.

Düşük yağlı süt ürünleri, yağsız et, kümes hayvanları ve balık gibi diğer gıdalarda sağlıklı beslenmeye dahil edilmelidir. Sağlıklı bir diyeti takip ederken doymuş yağlar, trans yağlar, kolesterol, tuz ve şeker tüketimini de sınırlamak gerekir.

Başarılı ve sağlıklı bir diyet kilo vermenize yardımcı olacağı gibi kalp hastalıkları, diyabet, kanser ve obezite gibi sağlık sorunlarına yol açmamalı ya da vücudunuzun bazı hastalıkları yönetebilmesini sağlamalıdır.

Sağlıklı bir diyetin önemli bir parçası fiziksel faaliyetlerdir. Fiziksel egzersizler kalori yakmaya yardımcı olurlar. Sağlıklı bir diyet kısa vadeli olmayan yaşam tarzı rejimidir.

Uzmanlardan oluşan bir ekibin değerlendirme kriterlerine göre en sağlıklı 5 diyet seçildi. Uzmanların kriterleri ise: Diyetlerin kısa sürede ne kadar etkili oldukları, uzun sürede ne kadar etkili oldukları, takip edilmesinin ne kadar kolay olacağı, besin içerikleri ve sağlıksal güvenlikleri idi.

Değerlendirmede 2014'e göre en sağlıklı ve en iyi 5 diyet ise:

  1. Dash Diyeti
  2. TLC Diyeti
  3. Akdeniz Diyeti;
  4. Volumetrics Diyeti
  5. Weight Watchers Diyeti


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR