Greyfurt Diyeti: 10 Günde 5 Kilo

Greyfurt Diyeti: 10 Günde 5 Kilo

pin
Greyfurt diğer gıdalardan önce yenildiğinde, yağ yakmaya yardımcı bazı enzimler içerdiği iddia edilmektedir.

Çeşitli varyasyonları olan greyfurt diyeti, 10-12 gün sürmekte ve yaklaşık 5 kilo kaybetmeye yardımcı olduğu söylenmektedir.

Greyfurt ile kilo kaybına yönelik bir kaç bilimsel çalışma olmuştur. Birinde, 12 hafta boyunca yemeklerden önce yarım greyfurt yiyen obez insanların, greyfurt yemeyen insanlara göre önemli ölçüde daha fazla kilo kaybettikleri saptanmıştır.

Greyfurt suyu tok hissetmenize yardımcı olur ve daha az yemek yemenizi sağlar. Eğer greyfurdun yağ eriteceğini umarsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Greyfurt yağ eritmez!

Greyfurt diyetinde;

  • Şeker ve karbonhidrat (pirinç, patates ve makarna) tüketimini kesme
  • Kereviz ve beyaz soğan gibi gıdalardan kaçınmak
  • (Yumurta ve kırmızı et gibi) protein, yağ ve kolesterolü yüksek olan gıdaların daha fazla yeme
  • Her yemekten önce greyfurt veya greyfurt suyu tüketme
  • Çoğu greyfurt diyeti varyasyonların da günde 800 kaloriyi aşmama hedeflenmektedir.

Greyfurt diyetin bazı versiyonları gerçekten sıkıdır. Diğerleri ise oldukça esnektir. Bazı versiyonlarındaki amaç; karbonhidrat, yüksek yağ ve yüksek kolesterollü gıdaları frenleyerek büyük ölçüde kalori kesmektir. Diğerlerinde ise her yemekten önce greyfurt yiyebilir veya içebilirsiniz.


İstikrarlı bir hızda kilo vermek sağlık açısından daha iyidir. 10 günde 5 kilo vermek sağlıklı değildir!

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR