Günde İki Kez Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Diyeti İle Zayıflama

Günde İki Kez Yoğurt ve Yulaf Ezmesi Diyeti İle Zayıflama

pin
Kilo verme sadece aldığınızdan daha fazla kalori yakarak mümkün olabilir. Yoğurtlu ve yulaf ezmeli tipik bir gıda yaklaşık 300 kalori içerir.

Günde 2 kez tüketilen yoğurt ve yulaf ezmesi toplamda 600 kalori, 500 kalorilik bir akşam yemeği ve sağlıklı atıştırmalıklarla günlük 1200-1500 kalori alımı yapılabilir. Sonucunda ise yulaf ezmesi ve yoğurt diyeti ile kısa bir süre içerisinde yaklaşık 3 kilo verilebilmektedir.

1. Adım

Düşük yağlı sade yoğurt seçin. Çünkü tamamen yağsız olan bir yoğurt kilo kaybına yardımcı olacak gerekli yağları içermez.

2. Adım

Öğünlerinize yulaf ezmesi dahil edin. Vücut için gerekli olan protein alımınızı yulaf ezmesi ile sağlayabilirsiniz. Yulaf ezmesini hazırlarken bir miktar su ile birlikte yağsız süt ekleyebilirsiniz.

3. Adım

Günlük 2 öğünde (kahvaltı ve öğle yemeğini tercih edin) sadece yulaf ezmesi ve yoğurt tüketin. Bir araştırmada günde 3 kez yoğurt yiyen kişilerin yemeyenlere göre %22 oranında kilo verdikleri gözlemlenmiştir.

4. Adım

Yoğurta değişik varyasyonlu eklemeler yapabilirsiniz. Lezzeti için biraz bal veya da tarcın ekleyebilir ya da sevdiğiniz taze meyveleri ekleyebilirsiniz.

5. Adım

Daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olması aççısından ve lif oranını artırmak için yulaf ezmesine de taze meyveler veya yulaf kepeği ya da keten tohumu ekleyebilirsiniz.

6. Adım

Kilo verebilmek için düşük kalorili bir akşam yemeği tercih edin. Örneğin balık veya tavuk ile birlikte buharda pişmiş sebzeler. Atıştırmalıklar için taze meyve ve sebzeleri tercih etmeye çalışın.

Gün içerisinde 30 dak. bir egzersizi de yukarda ki diyet programı ile birleştirirseniz çok kısa süre içerisinde 3 kg verebilmek oldukça kolaydır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR