Hızlı Kilo Verme Diyeti

Hızlı Kilo Verme Diyeti

pin
Hızlı kilo verme; hem sağlıklı olmalı, hem aç kalınmamalı, hem hastalıklara davetiye vermemeli, hem verilerin kiloların hızlı bir şekilde geri alınmasını tetiklememelidir.


Hızlı kilo verme kişinin yaşına, cinsiyetine, boyuna, günlük egzersiz seviyesine ve vücut ağırlığına göre değişir.

Gelişmekte olan gençlerin karbonhidratları, yağları ve mineraller gibi besinleri günlük alması gerekir. Bir gencin hafta da bir kilodan fazla vermesi sakıncalıdır.

1 gün içerisinde yada 1 hafta içerisinde 5-10 kilo vermek hem sağlıklı değil, hem de verdiğiniz kiloların kat kat geri alınmasına neden olur.

Şok diyetler ve Hızlı kilo verme gibi diyetlerdeki amaç vücuttaki yağları yakmak olmalıdır. Buda belli bir süre diyet yani aç kalmayacak şekilde besinleri aşırı tüketmemek ve sportif egzersizlerle mümkün olur. Aksi halde metabolizma hızı düşeceğinden verdiğinizden daha fazla kiloyu alırsınız ilerisi için.

Öncelikler spor sağlıklı zayıflamak isteyen herkesin yapması gereken bir aktivedir. Yavaş tempolu uzun yürüyüşler yapın. Normal bir egzersize göre %70 daha fazla kalori yakarsınız bu sayede. Yapacağınız egzersiz süresince bol su tüketin ve burnunuzdan nefes alın verin.

Öğün aralarını en az 3 saat en fazla 6 saat olacak şekilde ayarlarsanız vücut enerji dengesini kurarak hızlı kilo verebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran besinlere yer verin günlük menülerinizde. Örneğin. Yeşil elma, yeşil çay, badem, yulaf ezmesi (özellikle kahvaltıda), brokoli…

Beyaz karbonhidratlardan uzak durun. Ekmek, pasta, pirinç… Yüksek proteinli besinleri yemeniz kilo vermenize yardımcı olur.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR