Kahverengi Pirinç İle 7 Günlük Detoks Diyeti

Kahverengi Pirinç İle 7 Günlük Detoks Diyeti

pin
Kahverengi pirinçli detoks diyetinin arkasındaki temel teori, kahverengi pirincin yüksek fiber içeriğiyle beyaz pirince göre daha yüksek besin değerleri içermesi ve yüksek fiberin de vücudun temizlenmesinde önemli bir role sahip olmasıdır.

Kahverengi pirinç öğütüldüğü zaman yenilmeyen dış kabuğu ayıklanır ve geriye kalan kısmında besin değerlerini kaybetmez. Buda kahverengi pirinci tam tahıl kategorisine sokar. Beyaz pirinçteki ekstra işlemler ise içeriğindeki vitaminlerin, minerallerin ve lifin çoğunluğunun yok olmasını sağlar. Beyaz pirinç ayrıca yüksek Glisemik İndekse sahiptir. Yüksek Glisemik İndeks kan şeker seviyelerin artmasını sağlar ve neticesinde kişinin kilo almasına neden olur.

Kahverengi pirinç kolon temizliği için mükemmel miktarda yüksek lif içerir. Bu lifler bağırsaktaki kötü toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur. Vücut detoksu için organik kahverengi pirinç kullanılmalı ve hazmın kolay olması içinde iyice pişirilmelidir.

Diyet

Yüksek bir fiber diyeti olan kahverengi pirinç diyetine 7 gün boyunca sadık kalındığında mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Diyette porsiyon boyutlarında özel bir kısıtlama yoktur. Ancak %80 dolu hissedinceye kadar yemeye çalışın. Yeme sürecini yavaşlatılmasına yardımcı olması için yavaşça çiğnenmeli ve muz hariç taze meyveler ile birlikte tüketebilirsiniz. Ayrıca;

  • Az miktarda sızma zeytin yağı veya keten tohumu yağı ekleyebilir,
  • Taze sıkılmış meyve suları veya zencefilli sıcak limonlu çay, taze nane çayı, kafeinsiz bitkisel çaylar tüketebilirsiniz.
  • Mısır ve mantar dışındaki sebzeleri yiyebilirsiniz.

Kahverengi pirinç detoks diyeti için örnek menü

  • Kahvaltı – Bolca meyve (Muz hariç) ve taze sıkılmış meyve suyu
  • Öğle yemeği – Hafif buğulanmış sebzeler (Mısır ve mantar hariç), Kahverengi pirinç
  • Aperatif - Ham sebze çubukları veya taze meyve
  • Akşam yemeği - Hafif buğulanmış sebzeler (Mısır ve mantar hariç), Kahverengi pirinç
  • Atıştırmalık - Ham sebze çubukları veya taze meyve, sınırsız içecek


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR