Kilo Verdiren En İyi 5 İçecek

Kilo Verdiren En İyi 5 İçecek

pin
Eğer kilo vermeye karar verdiyseniz, bunu yapmanın tek yolu sağlıklı, dengeleyici bir diyet ile egzersizleri birleştirmenizdir.

Ancak, yağ yakılımını hızlandıran ve hızlıca kilo vermenize yardımcı olacak bazı içecek türleri mevcuttur.

Detoks Meyve suyu: Detoks meyve suyu kilo verme savaşında kesinlikle en güvenilir müttefikiniz olacaktır. Meyvelerden, sebzelerden yada her ikisini karışımından kolaylıkla mutfağınızda yapabilirsiniz. Narenciye meyveler güçlü detoks yetenekleriyle bilinmektedirler. Aynı zamanda vücutta biriken toksinleri temizlemek içinde ideal bir içecektir.

Zencefil, havuç ve elma gibi yüksek lifli kök besinler sindirim siteminin doğru çalışmasını desteklemektedirler. Antioksidan bakımından zengin olduklarını zaten biliyoruz.

Günlük 250 mililitre detoks meyve suyu vücuttaki serbest radikallerin olumsuz etkilerinden koruyacağı gibi hızlı ve doğal bir şekilde kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

Sebze suları: Uzun vadede kilo vermenize yardımcı olurlar. En bilinen kilo verme sebzeleri ise turpgiller familyası. Meyvelerle birlikte karıştırarak bir karışım elde edebilirsiniz. Lahana, kale, brokoli ve karnabahar, vücuttaki yağ ile mücadele en etkili silahınız olabilir. Doğal bitkisel besinler açısından çok zengin olan turpgil sebzelerin; kan şekeri düzeyleri kontrol etmede, hormon seviyelerini dengelemede, metabolizma artırılmasında, kapsamlı bir genel detoksifikasyon sağlamada, vücuttaki toplam yağ miktarını azaltma gibi etkileri bulunmaktadır.

Yeşil çay: Yüzlerce yıldır kullanılmakta olan yeşil çayın sayısız faydaları bulunmaktadır. Kilo kaybını sağlama sadece bunlardan biri. Yeşil çay uzun bir maratonda size kilo vermede hizmet edecek olan bir içecektir. Egzersizleri sevmiyor olabilirsiniz. Günlük içilecek 1 bardak yeşil çay vücuttaki tüm toksinleri temizlemeye ve hızlı bir şekilde yağları yakmanıza yardımcı olabilir. Yeşil çay içmek daha fazla kalori yakmanın yanı sıra genel enerji seviyelerini artırmak için ve iştahınızı bastırmak için idealdir. Stresi azaltmada ve dinlendirici özelliğide bulunmaktadır.

Meyve suyu – kızılcık ve armut: Vitamin ve mineraller açısından zengin aynı zamanda kolay hazırlanabilen bir içecek. Metabolizmayı ( vücudun doğal yağ yakma makinesi ) artırarak kilo vermenizi aynı zamanda genel enerji düzeylerinizi artırmaya ve vücudunuzun tüm temel vitamin ve proteinler ihtiyacını karşılaya yardımcı olacaktır.

Siyah kahve: Aşırıya kaçmadan tüketilen siyah kahve; içerdiği antioksidanlar sayesinde belirli kanser risklerini, diyabet ve kalp hastalığı riskini azaltabilir. Aynı zamanda, kafein metabolizmayı artırarak ve yaktığınız kalori sayısını artırmak için idealdir. Şekersiz ve sütsüz tüketilmesi gerekir. Aksi halde alınacak kalori miktarı artmaktadır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR