Kış Sebzeleri İle Kilo Verme

Kış Sebzeleri İle Kilo Verme

pin
Tüm Yıl Boyunca Sezonsal Sebzeleri Tüketerek Kilo Verebilmeniz Mümkün.

Vitamin açısından kış sebzeleri daha zengindir. Sebzelerde bulunan antioksidantlar (A, C, E vitaminleri ve selenyum gibi mineraller, oligosakkaritler, alkol ve fenoller, diyet posası... gibi bazı maddeler) hastalıklara karşı vücudun savunma mekanizmasını güçlendiriyor.

Diyet planız için bu taze kış sebzeleri, kilo kaybetme savaşınıza yardımcı olabilir.

1.Patates
Şeker hastalarına faydalıdır.Susuzluğu giderir.Mide ve onikiparmak bağırsağı ülserinde yararlıdır.Karaciğer şişliğini de giderir.Normal ve kuru ciltler için faydalı olan bu sebze yaklaşık 110 (orta boy bir patates ) calori içermektedir.

2. Karnabahar
Zihin yorgunluğunu giderir. Cinsel gücü arttırır. Sinirleri kuvvetlendirir.İdrar söktürür. Dalak hastalıklarına iyi gelir. Şeker hastalarına faydalıdır. Kalp hastalıklarında şikayetlerin azalmasında yardımcı olur.Lif içeriği de oldukca yüksek olan düşük kalorili bu besinde 29 kalori (150 gr bir porsiyon) mevcuttur.

3. Kıvırcık Lahana
Kalsiyium açısından zengil olan bu sebze, C vitamini, beta karoten ve bitkisel ilaçlar içinde büyük bir kaynak içermektedir. Kıvırcık lahana aynı zamanda kalori yönünden oldukca düşük bir sebzedir( 33 kalori 67 gr )

4. Kabak
Zengin lif içeren bu sebze, bağırsağı tembel olanalr için tercih edilmesi gereken yiyeceklerdendir. Besin değerinin kaybolmaması için buğuda pişirilmesi tafsiye edilmektedir.Çiğ olarak rendelenip salata ya ekleyebilirisniz kabağı (29 kalori 150 gr )

5. Brüksel Lahanası
A, C ve K yönünden oldukca zengil olan bu sebzenin kalorisi oldukca düşüktür. (54 kalori 150 gr)

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR