Muz ve Süt Diyetinin Şaşırtıcı Faydası

Muz ve Süt Diyetinin Şaşırtıcı Faydası

pin
Kolay ve etkili bir şekilde kilo vermeye yardımcı olan muz-süt diyeti, 3 ila 4 günlük bir uygulama sonunda etkili bir şekilde zayıflamaya katkıda bulunduğu saptanmıştır.

Muz ve süt diyet programı fikri ilk olarak 1934 yılında Dr. George Harrop tarafından öne sürülmüştür. Diyetteki amaç düşük kalori tüketimi ile sağlıklı kalmayı hedef almaktadır. Diyet her yemekte bir fincan yağsız süt ile birlikte 2 ila 3 muz tüketimini içermektedir. Hangisini önce veya sonra yiyeceğiniz konusunda katı bir kural bulunmamaktadır.Bu diyet ile birlikte tüketmeniz gereken başka bir şey ise bol miktarda su.

Vücuttaki aşırı yağların yok olacağını iddia eden bu diyet programında günlük 1000 kalorinin altında tüketim yapmanız gerekiyor. 1 muz yaklaşık 100 kalori ve 1 bardak süt ise yaklaşık 80 kalori içermektedir. Dolayısıyla, günde üç kere bu diyetin kuralarını takip ettiğiniz taktirde
900 kaloriden fazla almamış oluyorsunuz.

Süt ve muzun içerdiği proteinler, vitaminler, lifler ve mineraller 3-4 günlük bir süre için vücuda yeterli bir miktarda enerjiyi sağlayacaktır.

Muz ve süt diyet rejimi acil olarak kilo vermek isteyen herkes tarafından takip edilebilmektedir. Ancak, bu diyet rejimini takip ederken akılda tutmanız gereken birkaç şey vardır:

  • Kalori alımının azaltılmış olmasından dolayı, başlangıçta biraz zayıf hissedebilirsiniz. Zayıflık durumu ile baş edemiyorsanız günde bir öğünü uygun yemeklerden seçebilirsiniz. Bunu yaparken yağ alımını minimum seviyede tutmaya çalışın.
  • Muz süt diyeti adet döngüsü döneminde kadınlar tarafından takip edilmesi tavsiye edilmemektedir. Bu diyet bazı vitaminler, demir, çinko ve bakır gibi minerallerden yoksundur.
  • Muz süt diyet planı 4 günden fazla takip edilmemelidir. 4 gün boyunca bu diyet programına sadık kalındığı taktirde yaklaşık 4 kg kaybetmek mümkün olabilmektedir. Eğer ikinci kez bu diyet rejimini uygulayacaksanız ilki ile aralarında minimum 7 günlük bir boşluk olması gerekir.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR