Otuz Günde Bacaklardaki Yağlar Nasıl Erir

Otuz Günde Bacaklardaki Yağlar Nasıl Erir

pin
Çok fazla yağ taşımak kişiyi yavaşlatır, kalp hastalığı ve diyabet riskini de artırır. Bacaklardaki yağları eritmek görünümünüzü etkileyeceği gibi sağlığınızı da iyileştirecektir. Haftada 0.5 ila 1kg arası kilo kaybı hedefi makuldür. Yani 30 gün içinde 2 ila 4 kg kilo kaybı. 30 gün içinde bacaklardaki yağları eritmek için sağlıklı bir beslenme ve kardiyovasküler egzersiz gereklidir.

1. Adım

Sağlıklı ve düşük kalorili diyetle beslenin. Vücudunuzun ihtiyacından daha fazla kalori yağ oluşmasına yol açar. Beslenmenizde şekerli ve yağlı gıdaları ortadan kaldırarak kaloriyi kesin. Aşırı yemeyi önlemek için porsiyon boyutlarını ölçün.

2. Adım

30 gün süresince haftada beş gün 30 ila 60 dakikalık kardiyovasküler egzersizler yapın. Yürüyüş, bisiklete binme gibi bacakları hedef alan kardiyovasküler egzersizleri tercih edin.

3.Adım

Ay boyunca haftada 2 ila 3 kez squat (çömelme) hareketini uygulayın. Kalça genişliğinden biraz daha fazla bacak aralığını açarak çömelme hareketini günlük yapmaya çalışın. Daha sonraları için ellerinize dambıl alarak aynı hareketi yapmaya devam edin.

4. Adım

30 gün boyunca haftada iki ya da üç kez lunge (bir bacak geride ve diziniz yere dokunuyorken diğer bacağınızın öne hamle yapması ) egzersizini yapın. Her iki eliniz ile bir dambıl tutarak direnç ekleyin.

5. Adım

Önümüzdeki 30 gün boyunca asansör veya yürüyen merdiven yerine basamaklı merdivenleri kullanın. Ya da günlük bu tarz merdivenleri 2-3 kez kullanmaya çalışın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR