Sıcak Suyun Faydaları ve Sıcak Su ile Kilo Verme

Sıcak Suyun Faydaları ve Sıcak Su ile Kilo Verme

pin
Asırlık şifa tedavilerinde, sabah 1 bardak sıcak su tüketmek gerektiği tavsiye edilmektedir. Bu tedavilerde sıcak su içine eklenen limon ve bal hem sindirimin geliştirilmesine hem de sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabileceği anlatılmaktadır.

Ilık ve sıcak su ile Kilo vermek:

Kahvaltıdan önce içilen sıcak su günde birkaç kalori vermenizi sağlayabilir. Araştırmalar özellikle 35 yaş üzeri kişilerde içilen sıcak suyun etkili olduğunu göstermektedir.

Sabah sıcak su içmek yeme isteğinizi kontrol altında tutmaya, vücudunuzu nemlendirmeye ve midenizden besinlerin emilimini artırarak sindirimine yardımcı olur.

Sıcak su mide yüzeyinde kanda direk emilen birkaç maddeden birdir. Vücut suyu diğer bileşenlerine ayırmak zorunda değildir.

Vücudumuz yediğimiz her şeyin sıcaklığını vücut sıcaklığına uyum sağlattırmak zorundadır. Yediğimiz bir şeyin sıcaklığını düşürmek için de yükseltmek için de enerji harcar. Böylece artan metabolizma kilo kaybına neden olmaktadır. Yemekten önce ılık veya sıcak su da bize daha az gıda tüketmeye yardımcı olur ve bizi tok tutar.

Ek ve yapay tatlar olmadan düzenli ılık veya sıcak su tüketimi kilo kaybını mümkün kılmaktadır. Soda, sütlü kahve ve çay su ihtiyacınız karşılarlar ama kilo almanıza da sağlarlar. Doğal suya birkaç damla limon suyu, zencefil, meyve, nane yaprakları ve hatta salatalık dilimleri ekleyerek kilo verebilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR