Tokluk Mucizesi Hurma (Hurma Diyeti)

Tokluk Mucizesi Hurma (Hurma Diyeti)

pin
Lif içeriği, kalori oranları ve diğer özellikleriyle birleştirildiğinde ideal bir besin maddesi olan hurmanın faydalarını saymakla bitmez.

Hurma; içinde hiç kolesterol olmayan,potasyumdan zengin (muzdan 2,5 kat fazla), kalsiyum, magnezyum, demir ve vitaminleri (A, B1, B2, niasin, C) bulunan, 15 çeşit mineral, protein yönünden zengin 23 çeşit aminoasit içeren ve çekirdeğinde 14 çeşit yağ asidi bulunan mucizevî bir besindir. Bunlardan bazıları muz, elma ve portakal gibi meşhur meyvelerde bile bulunmaz.

Özellikle yaş hurma; besin değeri açısından bir çok meyveden üstündür.100 gr hurma (300 kalori) incire göre; 5 kat daha fazla enerji, 2 kat daha fazla lif, yaklaşık 5 kat daha fazla potasyum, 2 kat daha fazla kalsiyum ve demir, 3 kat daha fazla besin değeri içermektedir.

Günde 2 hurmanın inanılmaz faydaları:
  • Yüksek demir ve mineral içeriği açısından gebelikte iyi bir besin olmasının yanında hurmanın doğuma yardımcı olabileceğini ve doğumdan sonra da faydalarının devam edeceğini gösteren araştırmalar vardır
  • Hurma çekirdeği de fitohormonlar açısından zengindir. Bu nedenle hurmanın hormonal etkilerinden güzellik sektöründe de yararlanılmaktadır. göz etrafındaki kırışıklıklar için hurma çekirdeği kremi önerilmektedir.
  • Hurmanın bağışıklık sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.
  • Hurmanın glisemik endeksi(22.23) düşüktür. Bundan dolayı zayıflama, kan şekeri hastalığı ve kolesterol düşürmede etkilidir.
  • Mide ülserini iyileştirici özelliği
  • Antioksidan yönünden zengin olan hurma; yaşlanmayı yavaşlatıcı, kanserden ve birçok hastalıktan koruyucu faydaları vardır.
  • Sindirim sistemine olumlu katkısı vardır.
  • İştahsızlık, mide bulantı ve zayıflık

Hurma diyeti:
Glisemik endeksinin düşüklüğünden dolayı kan şekerini yavaş yükselteceğinden dolayı kişide uzun süre açlık hislerinin zayıflamasına yardımcı olacaktır.

Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinden 1 saat önce yiyeceğiniz 3-4 adet hurma, sizi bir nevi kontrol altında tutacaktır fazla yemek yememek için. Yemek menüleri diyet uzmanı tarafından hazırlanırsa başarı şansınız baya yüksektir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR