Toz Tarçın ve Bal Kürü İle Nasıl Kilo Verilir

Toz Tarçın ve Bal Kürü İle Nasıl Kilo Verilir

pin
Birçok kültürde insanlar yüzyıllar boyunca birçok farklı sağlık durumlarını tedavi etmek için bal ve tarçını kullanmışlardır. Eklem ağrıları, mesane enfeksiyonları, kolesterol, soğuk algınlığı, kalp hastalıkları, bağışıklık sistemini güçlendirmek, mide rahatsızlıkları, hazımsızlık, kanser, cilt enfeksiyonları, yorgunluk, işitme kaybı, sivilce tedavisi ve tabi ki kilo kaybı gibi…

Kilo verdirttiği iddia edilen bu mucizevî karışımın tarifi çok basittir. Dakikalarda içinde hazırlanabilir ve buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bir süredir kilo vermeye çabalıyor ve herhangi bir sonuçta alamıyorsanız, o zaman kalori yakmak için bal ve tarçın tarifini deneyebilirsiniz. Bal ve tarçının açıkçası doğrudan kilo kaybına neden olduğu tespit edilmemiştir. Ancak, araştırmalar kilolu veya obez kişilerde bal ve tarçının kan şekerini ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu söylemektedirler. Yemek kaşığı başına, bal 64 kalori ve 17 gram karbonhidrat içerir. Bal şekerli karbonhidrat yönünden zengin olduğundan, diyabet hastalarının ara sıra ve küçük miktarlarda tüketmesi gerekir.

Bu kür tarifi metabolizmayı artırmaya yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için tarçın ve bal kürü:

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 bardak (237 ml) su

Yöntem:

1 su bardağı suyu kaynatın.

Tarçın üzerine kaynar suyu dökün ve üzerini örtün.

Su serin olduğunda bal ekleyin.

Yatmadan önce bu karışımın yarısını içiniz. Diğer yarısını kapalı bir şekilde buzdolabında saklayın ve tekrar ısıtmadan sabah aç karnına tüketin.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR