Ünlüleri Zayıflatan İçecek: Yeşil Smoothie

Ünlüleri Zayıflatan İçecek: Yeşil Smoothie

pin
Günlük yeşil smoothie içerek sağlıklı bir cildi koruyabileceğiniz gibi kolayca kilo da verebilirsiniz. Lif ve besin açısından zengin içerikli bu içecek aynı zamanda vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olur.

Yeşil smoothie tarifleri yüksek miktarda antioksidan ve enzimler içerirler. Enzimler vücuttaki kimyasal süreçlerin katalizinde büyük bir rol oynarlar. Gıdaların sindirilmesi, absorbe edilmesi ve vücudun enerji ihtiyaçlarını sağlamaları açısından önemlidirler. Ayrıca, vücut hücrelerinin yenilenmesinde de etkin bir rol oynarlar.

Birçok ünlünün vazgeçemediği bu yeşil renkli içecek kalori bakımından düşük olmasına rağmen vücudun ihtiyaç duyduğu enzimler, vitaminler, mineraller ve fitobesinler (bitkisel besinler) bakımından oldukça zengindir. Bunlarda açlık duyusunu bastırarak sizi daha uzun süre tok tutmaya yarayacak şeylerdir.

Yeşilliklerle harmanlanmış, vücut tarafından kolayca asimile veya absorbe edilen ve kilo vermenize de yardımcı olacak yeşil smoothie tarifi:

  • Büyük bir demet ıspanak
  • Büyük bir parça zencefil
  • 2 amla veya Hint bektaşi üzümü
  • 1 elma
  • 1 adet yeşil kabak
  • 1 demet maydanoz
  • 1 büyük limon

Tüm bu maddeleri birlikte harmanlayın ve hemen içiniz. Önemli olan kalori bakımından düşük ve lif açısından zengin besinler seçmeniz. Burdaki tarife buna göre ekstra eklemeler veya çıkartmalar yapabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR