Volumetrik Diyet : Daha Fazla Yiyerek Kilo Verin

Volumetrik Diyet : Daha Fazla Yiyerek Kilo Verin

pin
Volumetriks diyet de kişilerin istediği kadar sağlıklı besinleri tüketerek kilo vermelerine yardımcı olan bir yaklaşım mevcuttur.

Volumetrik diyetteki hile, daha az kalorili besinlerden daha fazla tüketerek tıka basa midenizi doldurabiliyorsunuz. Su ve posadan zengin besinler alternatiflerine göre daha düşük kalorili oldukları için metabolizmayı hızlandırırlar. Hızlanan metabolizma tüketilen besinleri daha hızlı yakacağından kilo kaybını sağlamaktadır.

Kilo kaybı uzun vadeli bir plan sonucunda gerçekleşmektedir. Aklınıza yemek düştüğü zaman önce su tüketmeniz ve acıkıp acıkmadığınız tespit etmeniz gerekir.

Volümetrik diyet de ne yemelisiniz ne yememelisiniz?

Her şeyi yiyebilirsiniz ama gıdaların enerji yoğunluklarına ( besinlerin kalori miktarı) dikkat emeniz gerekir.

Volümetrik diyet de besinler 4 gruba ayrılır;

  1. Çok düşük yoğunluklu besinler: Su oranı yüksek meyveler ve nişasta oranı düşük sebzeler (brokoli, domates, mantar gibi), et ve tavuk suyu ile hazırlanmış çorbalar.
  2. Düşük yoğunluklu besinler: Kahverengi pirinç ve kepekli makarna gibi kepekli tahıllar, yağsız proteinler, baklagiller ve düşük yağlı süt ürünleri.
  3. Orta yoğunluklu besinler: Ekmekler, tatlılar, yağsız pişmiş aperatifler, peynir ve yüksek yağlı etler gibi yiyecekler ama küçük miktarlarda.
  4. Yüksek yoğunluklu besinler: Kraker, cips, çikolata, şekerleme, kurabiye, fındık ve yağ içerir.

Volümetrik diyet uygulaması oldukça basit.

Günlük besin tüketmenizde 1 ve 2. gruba ağırlık vermeniz gerekiyor.

Günde bir öğün 3. grup besinleri tüketebilirsiniz.

Hafta da 2-3 kez 4. grup besinleri tüketebilirsiniz.

Volümetrik diyetin faydaları nelerdir?

  • Kalp sağlığını korur
  • Kan basıncını dengede tutar
  • Kolesterolü düşürür
  • Sindirim sistemini düzenler. Bağırsak sağlığını korur.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR